Ocena kierowcy - Opel Corsa A Hatchback

jajkonatwardo, 12 lat temu
Silnik 1.4 i 60KM 44kW
Rok produkcji 1992
Opel Corsa A Hatchback 1.4 i 60KM 44kW 1985-1993 - Oceń swoje auto
Silnik : ma to kopa i elastyczność
Karoseria : rdza żre ża aż słychac
Układ elektryczny : alternator wymieniany dwa razy w 3 lata
stary był ten samochód, cena na tamte lata wysoka (kupowany przed wejściem do UE), wolałbym taksówkami jeździć niż go kupić drugi raz. No chyba że zadbany egzemplarz, który by było tylko pilnować już samemu. Fajne doznania z jazdy bo pojazd bardzo zrywny i ekonomiczny - przy 60 km to auto latało dosłownie - ale nie dość że blacha lekka to i zjedzona - wiec co tu ciągnąć :). No ale te usterki niestety działaja źle na naerwy no i nie da se prawie kupić takiego , którego nie zjadła rdza.
Jak na taki stary samochód - kupiłem go jako 11-latka - naprawdę świetny ciąg, kultura i elastyczność
nic nie haczyło dopóki była w dobrym stanie. Potem remocik - a po remonciku to juz bryndza - ale chyba źle zrobiony remont był
zwinny pojazd, drogi trzymał się przeciętnie - ale to tez kwestia jego niskiej masy - właściwie to taka puszka po piwie :)
widać wszystko i wszędzie
spoko - mało było w nim cudów ale wszystko w zasięgu ręki. Typowy pojazd z lat 80-ych - niezbyt zabudowany ale wszystko pod ręką
Nie było klimy, ale nie parował nadmiernie. Ciepło robiło się przeciętnie szybko
taki maluch +, ale nie narzekałem choć mam ponad 1,80. Z tyłu duzi nie posiedzą długo - ale w jakim maluchu posiedzą
wyciszenia raczej brak - kto o nim wtedy myślał :)
samochodzik bardzo oszczędny w stosunku do silnika - ale i buda lekka wiec nie ma co ciągnąć
Bez cudów. Za taką kasę jaka trzeba na niego teraz wydać lepiej kupić starego koreańczyka. Stara corsa na ogół jest golasem, jest słaba blacharsko.
no niestety - jakość wykonania to nie była mocna strona tej wersji opla - dosłownie wyskakiwały przyciski, odpadały plastiki, co chwila \"coś\", wiele razy miałem ochotę zepchnąć go do rowu.
częste awarie niestety - układ elektryczny, układ wydechowy, układ paliwowy. Bardzo nieciekawie. To moje odczucia - ale zaznaczam, że użytkowałem go gdy miał 11 lat. Może wcześniejsi właściciele (nie mam pojecia ilu ich było) nieźle go skatowali. Ja mam raczej złe wspomnienia - non stop u mechanika, często beznadziejne stanie w deszczu i w nocy na drodze.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.4 i 60KM 44kW [l/100km]

5,4