Lista ocen Opel Corsa B Hatchback 1.2 i 45KM 33kW 1993-1998 (168) - Skrzynia biegów

Na liście zabraknie 175 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~MASAKRA
Hatchback 1.2 i 45KM 33kW
Jedynym mankamentem skrzyni jest przekladnia na drążku zaraz przy wyjsciu z skrzyni, ten kawalek plasiku z czasem sie wyrabia co powoduje problemy z wkleszczeniem konkretych biegow. Niby pierdola i nie powinna byc droga jednak opel NIE uwzglednil wymiany samego tego elementu a calosc przekladni kosztuje w serwisie okol 500zl!!! Co ciekawe kadet mial mozliwosci wymiany podobnego elementu (niestety nie pasuje do corsy :/). Duzym jednak plus dla...
~Mirek
Hatchback 1.2 i 45KM 33kW
Tu mam mieszane uczucia, problemy ze wrzucaniem wstecznego.Przy przebiegu ok.100tys. wyłamany wybierak ( zniknęła dwójka) naprawa kosztowała ok.30 zł.W pracy użytkuję Astrę II 2006 rok-tu Opel chyba niczego się nie nauczył,wrzucenie wstecznego bez zgrzytnięcia i szarpnięcia wymaga wprawy.Reszta biegów ok chociaż irytujące może być to że pierwszy bieg można wrzucić właściwie po zatrzymaniu samochodu-przy prędkości 5 km/h ciężko redukować z 2 na 1.
~Woj
Hatchback 1.2 i 45KM 33kW
Moja - niezawodna, choć w tej wersji silnika krótkie, miejskie przełożenia 1,2,3. Wyrabiają się tulejki przy lewarku przez co ciężej chodzi (kosztują parę zł). Z tego co słyszałem to bywają też problemy z wrzuceniem wstecznego - pada jakiś gumowy element. Zero problemów ze sprzęgłem (>200tys km! - odpukać...)
~tadek96
Hatchback 1.2 i 45KM 33kW
Żadnych poważnych problemów, wymiana śrubki koło wybieraka bo wyleciała i nie mogłem wbić wstecznego. Poza tym bez niespodzianek. W zimę jak słabo rozgrzana to z oporem ale jak już sie silnik i olej zagrzeje to bajeczka wchodzi mieciutko i gładko. Czasami 1 i wsteczny haczy, drobnostka.
~tpalarczyk@tlen.pl
Hatchback 1.2 i 45KM 33kW
Nie mam większych zastrzeżeń do pracy skrzyni biegów poza tym, że wsteczny nie zawsze \"wchodzi za pierwszym razem\" i trzeba to robić z wyczuciem (jest charakterystyczny skok lewarka przy wbijaniu wstecznego, nie można tego raczej zrobić bardzo szybko)
~Toruniak
Hatchback 1.2 i 45KM 33kW
co do skrzyni nie mam zastrzeżen, zima czy lato biegi wchodza pięknie. jesli chodzi o przyspieszenia na biegach to jesli przeciagniemy na jedynce to na dwójce rozpedzimy ten cud techniki do 85 km/h a pozniej to juz szału nie ma:)
~Lewy
Hatchback 1.2 i 45KM 33kW
Za tą skrzynie ktos powinien dostac dozywocie,kto wymyslił zeby przy takim silniku i takiej masie auta dac tak krótki 5 bieg,moj tato ma astre 1.4 8V ,to tylko 15 koni wiecej a zupełnie inny swiat,duzo szybsza!
~mlawiak@poczta.fm
Hatchback 1.2 i 45KM 33kW
Idealna skrzynia: krótkie przełożenia, bieg pierwszy służy jedynie do ruszania lub jazdy bez użycia pedału gazu, przełozenia w skrzyni pozwalają na ekonomiczną jazdę, czasem w okresie zimowym ciężko wchodzi "jedynka" i "dwójka".
~Zby
Hatchback 1.2 i 45KM 33kW
Skrzynia całkiem niezła, wszystkie biegi wchodzą lekko bez większych problemów, wydaje się jednak że jedynka i dwójka są przełożeniami zdecydowanie za krótkimi nawet jak na małe autko miejskie
~MrAtakama
Hatchback 1.2 i 45KM 33kW
Dobrze zestrojona, krótkie przełożenia do 100 co przydaje się w mieście z tym silnikiem. Szarpania przy zmianie biegu, trzeba to robić precyzyjnie co trochę męczy.
Opel Corsa B Hatchback