Ocena kierowcy - Opel Corsa B Hatchback

Silnik 1.4 16V ECOTEC 90KM 66kW
Rok produkcji 1998
Opel Corsa B Hatchback 1.4 16V ECOTEC 90KM 66kW 1994-2000 - Oceń swoje auto
Układ elektryczny
Posiadam autko około 4 miesiące. Za 1200zł z kompletem kół letnich od bardzo uczciwej osoby udało mi się nabyć na prawdę zadbany egzemplarz z 1998 roku silnik 1.4 16V (90KM) bez LPG w wersji 3D sport. Od momentu zakupu licznik pokazywał autentyczny, udokumentowany przebieg 135.800km co jest na prawdę na plus. Od razu wymieniłem komplet filtrów, rozrząd nie wymagał wymiany, olej jaki zastosowałem to Valvoline 5W-50 do aut sportowych wraz z ceramizerem. Przez ten okres zrobiłem opelkiem ok. 7000km. Mogę powiedzieć, że autko jest bardzo fajne. Nigdy nie zawiodło w trasie, jest małe, dobrze się prowadzi i trzyma kierowcę na zakrętach przy dużej prędkości dzięki a'la kubełkowym fotelom, silnik bardzo żwawy, dynamiczny (wycisnąłem nim prawie 190km/h i obrotomierz wchodził już na czerwone pole 6.2tys. obr. hehe) lecz potrafi mieć spory apetyt na paliwo (norma to 8-9L) a miasto ponad 10. Motor u mnie jest w bardzo dobrej kondycji, po 7 tys. km dolałem może z 100ml oleju i cały czas jest jasnobrązowy, stan blacharski oceniam na bardzo dobry, spód idealny i nie wiem czemu tak ludzie narzekają na nadmierną korozję. Jest klimatyzacja na pokładzie choć bez żadnych ekranów i większych ustawień (taka bieda edition ale zawsze jest). Co do minusów to najpoważniejszym jest jak to u Opla elektryka. U mnie czasem z byle powodu zapala się check engine, świeci, auto spada z obrotów, chce zgasnąć by po np. minucie wrócić do normy. Ostatnio coś zaczęło przepalać stale jeden bezpiecznik 20A od predkosciomierza, świateł cofania, zapalniczki. Długo nie wiedziałem co to powoduje aż doszedłem że to wsteczny robił zwarcie w instalacji do karoserii. To w sumie tyle z usterek. Reasumując jeśli trafi się na dobry zadbany egzemplarz najlepiej z gazem to pojeździ długo i bezawaryjnie. Polecam.
Żwawy, dynamiczny lecz ze sporym apetytem na paliwo.
Czasem jedynka ciężko wchodzi ale generalnie ok.
Działa prawidłowo z szybką reakcją.
U mnie praktycznie ideał.
Całkiem szybko się nagrzewa.
Jak na 3d wersję miejsca wystarcza dla 4 dorosłych osób.
Idealnie cicho nie jest ale mocne 4 świadczy że nie jest źle.
Oprócz sporego spalania nie generuje wysokich kosztów.
Cena zależy od stanu choć w moim przypadku w ogóle się to nie sprawdziło.
Poza check engine praktycznie nie występują.
Nie zdarzyły mi się.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.4 16V ECOTEC 90KM 66kW [l/100km]