Ocena kierowcy - Opel Corsa B Hatchback

Łukasz "che", 16 lat temu
Silnik 1.4 16V ECOTEC 90KM 66kW
Rok produkcji 1995
Opel Corsa B Hatchback 1.4 16V ECOTEC 90KM 66kW 1994-2000 - Oceń swoje auto
Silnik : bardzo pozadny silniczek... polecam
Kupilem to autko zupelnie przypadkiem, rozgladalem sie za czyms innym ale jakos tak zobaczylem i mnie urzeklo. naprawde godne polecenia jesli ktos szuka czegos nie duzego. Polecam cos z silnikiem 1,4 16V, jest mocny i nie pali duzo, Aha jesli ktos by chcial zakladac do tego gaz to odradzam. Po pierwsze szkoda gazowac taki silniczek a po drugie malo sie to oplaca, koszt instalacji to okolo 3500 tys.
Jesli chodzi o silniczek 1,4 16V 90KM to nie mam nic do zarzucenia, chodzi bardzo ladnie i jest czym rozpedzic autko.
troszke ciezko chodzi zwlaszcza gdy zimna. Denerwujaca jest redukcja ale mozna sie przyzwyczaic i nauczyc.
Mam wersje Sport z lekko twardszym zawieszeniem, dzieki czemu ladnie sie trzyma drogi, chociaz ma to swoje wady, zwlaszcza na poslkich drogach. na gorskich trasach slowacji, gdzie droga jest gladziutka jechalo sie po prostu super.
troche slaby nawiew na nogi i niestety paruja szybki w czasie deszczu.
mam wersje 3 drzwiowa i jak na taki samochodzik o malych gabarytach to o dziwo jest bardzo duzo miejsca.
no tutaj mogloby byc lepiej. przy 4000 obrotow jest dosc glosno. przy predkosci powyzej 120 nie najlepiej sie rozmawia.
tutaj o dziwo calkiem niezle. srednio wychodzi na poziomie 7,8 przy nie za ostrej jezdzie.
czujnik temp plynu chodniczego zalaczajacy wentylator zawiesil sie w pozycji wlaczonej, wiec wentylator krecil sie caly czas, wymeinilem i juz dziala =)
wymiana uszleki pod glowica, wymiana wezy ukladu chlodzenia i czesci instalacji elektrycznej, niestety wiek zrobil swoje.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.4 16V ECOTEC 90KM 66kW [l/100km]

7,4