Ocena kierowcy - Opel Corsa C

kajtulo@wp.pl, 15 lat temu
Silnik 1.0 ECOTEC 58KM 43kW
Rok produkcji 2004
Opel Corsa C 1.0 ECOTEC 58KM 43kW 2000-2003 - Oceń swoje auto
Inne : Mimo,że po małym silniczku (1.0) nie można się wiele spodziewać, trochę lepsze paliwo (o czym psałem wyżej) i samochód wymiata :P Jednakże mały samochód dobry jest na początek, zatem następna będzie Toyota Hilux :)
Wady układu elektrycznego - nie wiem o czym mowa!!! Zawieszenie - rewelacja!!! Wspomaganie kierownicy - super!!! Bardzo oddane autko, przy odrobinie miłości i dbałości potrafi odwdzięczyć się niezawodnością o każdej porze roku!!! Wystarczy terminowo dokonywać przeglądu, wymieniać płyny i filtry!
Bardzo polecam lać do baku Ultimate 98 na stacji BP. Silnik jakby dostał 20 KM więcej - szczególnie około 4.000 obrotów ma niesamowite przyspieszenie - aż do 6.000 zdaje sie rolować asfalt! Wrażenie niesamowite, zważywszy na tak malutki silniczek!
Jedynka - do tego biegu trzeba się w oplach przyzwyczaić. Bardzo ciężko wchodzi, szczególnie w zimie. I ja to w oplach tej generacji - abyu zmienić bieg z dwójki na jedynkę, trzeba prawie się zatrzymać. Masakra! Za to redukcja przy pozostałych biegach - bez zarzutu!
Świetne lusterka boczne, jak na tak małe auto, widocznośc do tyłu - przy cofaniu bardzo zła, ze względu na szerokie słupki z tyłu pojazdu. Szyba przednia - widoczność bardzo dobra.
W moim modelu brak regulacji kolumny kierownicy! A bardzo by się przydała! Sama kierownica bardzo chwytliwa :)
Zimą - ok 3-5 minut jazdy, aby wiało ciepłe powietrze. Denerwujące przy ustawieniu przednia szyba/nogi jest to, że wieje również z lewego nawiewu na twarz! - bez komentarza Latem- bez komentarza -szyba otwarta!
Z przodu - wygodnie. Tył - bardzo ciężko się wchodzi, szczególnie starszym ludziom, miejsca dośc dla 3 niewielkich osób lub dla dwóch dużych. 7 osób też wejdzie :P (sprawdzone)
Całkiem nieźle
BARDZO POLECAM 98 ULTIMATE NA STACJI BP! SAMOCHÓD SPALA MNIEJ PRZY LEPSZYCH OSIĄGACH I CZYSTSZYM SILNIKU!!! SPRAWDZIŁEM: MIMO, ŻE PALIWO DROŻSZE - W EFEKCIE SAMOCHÓD PALI MNIEJ, A WIĘC RACHUNEK JEST TAKI SAM! Nic nie tracisz, a zyskujesz większą przyjemność z jazdy! Jak na tak mały silniczek - spodziewałem sie niższego zużycia! Szcególnie zimą potrafi w mieście spalić ponad 7 litrów przy Ultimate 98 BP! To trochę zabyt wiele, mimo mojej dunamicznej jazdy. Bardzo nie lubi zimowych opon - wskaźnik paliwa wyraźćnie się porusza... Na trasie - ok. 110 - 120 km/h radzi sobie wspaniale!!!! Żywi się powietrzem ;) Na trasie Poznań-Kołobrzeg-Poznań spalił zaledwie 5,3 l. Zupełnie jakby silnik był dieslowski!
Warto kupić 2-3 letni samochód! W cenie 1/2 nowego, a jakości bardzi zbliżonej!!!
Gałka od lusterka zepsuta, momo dwukrotnych napraw w salonie - nadal nie działa! Wyhaczyły się gum przy szybie. Kiedy okno jest opuszczone, podczas trzaskania dzwiami szyba dygocze - mimo napraw w salonie nadal to guma się wyhacza!
Naprawiałem jedynie \"złączkę\" pomiędzy kierownicą a jakimś drążkiem - podczas jazdy czułem, że kierownica dygocze!

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.0 ECOTEC 58KM 43kW [l/100km]

6,4