Ocena kierowcy - Opel Corsa C

elvis, 14 lat temu
Silnik 1.0 ECOTEC 58KM 43kW
Rok produkcji 2005
Opel Corsa C 1.0 ECOTEC 58KM 43kW 2000-2003 - Oceń swoje auto
Silnik : mimo małej pojemności samochód naprawdę nieźle się \"zbiera\" wielu kierowców w mocniejszych samochodach zostanie pod światłami :)
autko jest dość przyjemne, polecam szczególnie dla początkujących, oraz jako samochód dla rodziny z jednym dzieckiem. Jak na tą pojemność - dość dynamiczny. Mógłby być troszkę bardziej zwrotny, ponieważ ze względu na swoje rozmiary można go zaliczyć do samochodów miejskich. Jeśli nie szukamy pojazdu do ścigania się na szutrze :) to możemy przez długie lata jeździć nim po zakupy i odwozić dzieci do szkoły :)
dość głośny, na wolnych obrotach zbyt mocno wibruje, poza tym bardzo dynamiczny
jest dość twarda, ale osobiście mi to odpowiada, zdarzają się problemy przy wstecznym biegu
przy spokojnej jeździe bez zarzutów, ale na szybki łukach ma tendencje do podsterowności
z przodu widoczność bardzo dobra, z tyłu trochę gorzej - wysokość powoduje, że trudno idealnie dopasować się na parkingu :)mnie osobiście mocno przeszkadza tzw. martwy punkt - w gęstym ruchu ulicznym w pewnym momencie samochody po prostu \"znikają\" :)
rozmieszczenie elementów jest intuicyjne - wszystko jest pod ręką, brakuje wygodnych schowków na drobne rzeczy np. telefon (ten po lewej stronie jest dobry na dokumenty) oraz uchwytów na napoje z przodu samochodu
w oplach którymi jeździłem zawsze był problem z parowaniem szyb - nie miałem z tym problemu gdy chwilowo jeździłem bez filtra kabinowego :) mój samochód nie posiada klimatyzacji, więc trudno coś dobrego napisać o chłodzeniu
jak na autko tych gabarytów miejsca jest naprawdę dużo z przodu mimo że jestem wysoki nie miałem żadnych trudności - z tyłu dwie osoby mogą mówić o komfortowych warunkach, trzy zmieszczą się bez problemu.
przy dużych prędkościach silnik jest dość głośny, ale nie uciążliwy, przy spokojnej jeździe całkiem przyjemnie :)
autko dość ekonomiczne jeśli chodzi o apetyt na paliwo, ale koszty drobnych napraw są dość wysokie
samochód nie jest zbyt tani, ale biorąc pod uwagę jakość wykonania i niezawodność - wart swojej ceny
trudno mi ocenić corsę pod tym względem - poprzedni właściciel samochodu nie obchodził się z nim zbyt łaskawie, więc musiałem troszkę zainwestować by doprowadzić autko do odpowiedniego stanu - wymieniłem tarcze, klocki, płyny, rozrząd, hamulec ręczny, opony i - uwaga: 10 żarówek! Ale pocieszam się że kupiłem moją corsę w naprawdę korzystnej cenie. Na chwilę obecną nie dzieje się nic złego i mam nadzieje, że ten stan utrzyma się jak najdłużej
jak na razie poważnych usterek brak, z doświadczenia wiem, że hamulec ręczny jest dość delikatny :)

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.0 ECOTEC 58KM 43kW [l/100km]

6,4