Ocena kierowcy - Opel Corsa C

marek41, 13 lat temu
Silnik 1.0 ECOTEC 58KM 43kW
Rok produkcji 2004
Opel Corsa C 1.0 ECOTEC 58KM 43kW 2000-2003 - Oceń swoje auto
Inne : Samochód jako całość zaskoczył mnie bardzo pozytywnie. Staram się dbać o auto. U mnie będzie miało b. dobrze i myślę że tym samym się odwdzięczy.
Auto oceniam bardzo wysoko. Powiem szczerze że się nie spodziewałem. Opinie są różne i trochę się obawiałem, ale nie potrzebnie.
Mój silnik ma moc 60 KM. Pracuje równo i bez zbędnych odgłosów. Podczas zapalania trochę głośny. Należy pamiętać że to auto z silnikiem o pojemności 1,0 a nie jakieś sportowe monstrum o nieokreślonej ilości koni.I jeździć nim należy z wyczuciem i delikatnością to będzie OK.
Bez problemu wchodzi każdy bieg.
Na równej nawierzchni doskonały na nierównościach głośny, ale to tylko jeździdełko klasy B a nie premium. Mam z czym porównywać bo to trzecie auto w domu. Dwa pierwsze to duże auta średniej klasy.
Duże szyby oraz regulacja fotela kierowcy i kolumny kierowniczej pozwala dostosować miejsce kierowcy zgodnie z potrzebami.
Wszystko na swoim miejscu. Przydało by się sterowanie radiem przy kierownicy.
Klimatyzacja robi swoje. Jedynie mam zastrzeżenia do mało precyzyjnego rozdziału nadmuchu powietrza.
Przestrzeń z przodu bez zastrzeżeń, z tyłu trochę gorzej, ale to tylko małe auto. U mnie służy do przewozu jednej lub dwóch osób. Mając to na uwadze jest bardzo poprawnie.
Nie mam żadnych zastrzeżeń.
Przez ten rok eksploatacji wymieniłem filtr paliwa. Uległ perforacji.Po roku eksploatacji na polskich drogach przegląd bez żadnych zastrzeżeń. Emisja dwutlenku węgla w normie.
Żadnych poważnych usterek.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.0 ECOTEC 58KM 43kW [l/100km]