Ocena kierowcy - Opel Corsa C

Silnik 1.0 ECOTEC 58KM 43kW
Rok produkcji 2000
Okres użytkowania: ponad 6 lat
Opel Corsa C 1.0 ECOTEC 58KM 43kW 2000-2003 - Oceń swoje auto
Inne : Zaskoczę ie to miejsce kierowcy i skrzynia ładunkowa (złożenie tylnych "śiedzisk") ze 2000 litrów.
Silnik : Rozumiejąc pojęcie 1 litra pojemności bez tunimgu i doładowania jestem bardzo pozytywnie zaskoczony.
Inne : Jest to super przyrząd do przemieszczania się. Mam też samochód, ale to jak mam gdzieś z rodziną jechać.
Wozidło robocze, typowo miejskie, 1.0 z klimatyzacją to ideau na korki miejskie i wypady na zakupy (max 2 osoby). Dojeżdzam do pracy 70 km przez 100 wiosek i zajmuje mi to 1godzinę i 15 minut. Corsa 1.0 to nie F1, ale po wyczuciu pocisku można zurzyć jedynie 4.2 l na 100 ( poza miastem, bez klimy). "auto" się nie starzeje,. Uważam że to jedyny Opel do miasta na sezonowe dziury, wymiana kompletnego zawieszenia to 250 - 300 zł. Oleju nie wymieniasz, tylko wkład filtra paliwa. Olej zawsze jest świeży, co 1500 km wlewasz 1 l. Producent powinien założyć wskaźnik poziomu oleju
Ta, olej to on ma zawsze świeży. Tylko Filter zmieniamy. Dynamika na parkingu lub w korku doskonałą. Silnik 1.0 to wykrywacz wzniesień, nawet nie spodziewasz się ile wzniesień jest na drogach, ale możesz redukować. Zapłon jest rewelacyjny. Zawsze, ale to zawsze odpala od strzału. Bez przepływówki cy 80% czujników... Zapotrzebowanie na paliwo, po okresie przystosowania kierowcy do "pojazdu" 4,5 - 5,9. (ile miasta tyle spalania.)
Bez komentarza. Po dobrej regulacji działa idealnie. Tylko sprzęgło trzeba wciskac!
Układ jezdny wyposażony jest w cztery koła! Dwa są skrętne a dwa nie
No tak. Są sztuki gdzie bryła jest zachowana dzięki lakierowi i szpachli. Ale są i takie gdzie rudej brak. Czemu? Może partia blachy była.... Moje nadwozie jest wolne od rudej. Nie wiem czy jakiekolwiek zabiegi mają sens.
O tak, wersja dwudrzwiowa iest jak kabriolet. Brak martwych pól. Lusterka w wersi elektro z podgrzewaniem to max. Posiadanie szyberdachu otwiera także pole do dodatkowych doznań. Moje nigdy nie ciekły.
To kolejny szok. Wszystko tam gdzie powinno być. No może radio troszkę za nisko, ale to bardzo subiektywne. Jedyny minus to wielkość schowka przed pasażerem. W wersi z klimą ma może 2 litry.
Działa bdb. Na przodzie jak w każdym dwumiejscowym pojeździe. Tam nie ma elementów które mogą się zepsuć. Z tyłu nigdy nie siedziałem.
Dla kierowcy jest bajka, zakładając że ma prowadzić a nie się delektować. Pasażer? Moja żona, maleńka kochana osóbka ze 148 centymetrami mieści się bez problemowo z torebką. Obcji pasażerów z tyłu ( tam jest miejsce chyba tylko dla dzieci) nie rozważam.
Co??? Jadę 90!!! Nic nie słyszę, jadę że słuchawkami, szanuję mój słuch.
Bez dwuch zdań. Nie istnieje "wozidło" tańsze w utrzymaniu. Komplet reparacyjny układu spowalniającego (raz na 40 tyś km) 100 + 40 minut. Zawieszenie kompletne to (raz na 50 tyś km.) 400 i 4 godziny. Końcówka drążka(raz na 30 tyś) 2*40 zł i 1.2h. Wymagana jest potem kontrola zbierzności.
Ceny pojazdów wartych uwagi to 500 - 700 Euro. Ale przy nabyciu fajnie z jakimś kumatym. W niemcowni fan Adama Słodowego kupi za 50 euro. Ok kupi dwa i będzie miał zapas części. Tu przepisy nie są tak idiotyczne jak w Polsce z ubezpieczeniem mojazdu
Nigdy, nigdy mnie nie zawiódł. W aucie mam zawsze: czujnik położenia wałka rosrządu, położenia wału, przekaźnik pompy i skrzynkę. Nigdy nie wzywałem adac.
Brak, no nie mam co napisać. Pilnuj chłodziwa, oleju, żywotności łańcucha... No nie wiem. Ale tu drobiazg ważny. Jeden raz przegrzejesz pożądnie i motor możesz wymienić. To cena za 4.5 litra benzyny na 100.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.0 ECOTEC 58KM 43kW [l/100km]

5,4