Ocena kierowcy - Opel Corsa C

Opel Corsa C 1.0 ECOTEC 58KM 43kW 2000-2003 - Oceń swoje auto
Zawieszenie
Przeniesienie napędu : klopoty z wrzuceniem 1 i R, serwis autoryzowany bezradny
Silnik : 2 razy wymieniany rozrząd w ramach gwarancji- żenada
Układ hamulcowy : póki hamulce się nie rozgrzały piszaczały
W moich oczach zyskuje ten samochód tylko dzieki dobrej trakcji. Jest zwrotny, dobrze trzyma się szosy, dobre jest zawieszenie. Reszta poniżej oczekiwań lub porażka
Ocenia bardzo źle- przy 30 tyś padł rozrząd (wymiana w ramach gwarancji), przy 44 tyś diagnoza pada rozrząd - wymiana w ramach gwarancji. Po 56 tyś km sprzedałem jako 3 letni samochód, z wielką ulgą Silnik pracował głosna na biegu jałowym, w zimie przy morozach rzędu -15 strasznie klekotał. choć przy rekordowych mrozach w styczniu 2006 uruchamiał się bez problemu po nocy w garażu.
Stałe kłopoty z wrzuceniem 1 i R biegu, Autoryzowany serwis mówił ,ze nie mam się czego oburzać bo ten model tak ma.
To zaleta tego samochodu- jedzie śrenio twardo i taki styl lubię. Przy wjechaniu w kałuże okropny hałas wody o nadkola. Drogi trzymał się bardzo dobrze
Do przodu i tyłu dobra widoczność. Gdy na tyle siedzą trzy osoby we wstecznym lusterku kabinowym nic nie widać. Pozostają duże lusterka zewnętrzne.
Nic nadzwyczjanego- Całkiem , całkiem schowek w desce przedniej. FATALNE OKSZTAŁTOWANE FOTELE- jestem po operacji kręgosłupa więc wiem o czym mówię. Są samochody, którymi podróżowalem na długich dysatnsach i było OK. W oplu było mi źle.
Ok
Miałem wersję 3-drzwiową- wsiadanie dla kierowcy jest super dla pasażerów nie jest tka dobrze. Mijejsca dość dla wysokiego kierowcy, choć na szerokości przy barczystym kierowcy i pasażerze już nie jest zbyt miło. Najbardziej wkurzało moją zonę , że deska czołowa nie ma profilowanego zagłębienia by postawić torebkę, która przy pierwszym hamowaniu leciała na kolana.
Małe auto i nie mozna oczekiwać zbyt wiele
6 do 7 litrów na 100. przeglądy co 30000 rtyś km- miałem tylko jeden, gdy samochód był na gwarancji. Kosztował mnie ok 800 PLN (robocizna + olej + filtry) Olej syntetyk.
Lepiej kupić sobię skodę fabię niż corsę C 1,0
2 razy padła żarówka H7 -straszenie trudny dostęp do klosza żarówek. Urwała (!) się dźwignia składania oparcia fotela. Po zdemontowaniu kanapy tylniej trudno jest ją ponownie zamontować ( nie chodzi mi o połozenie na właściwe miejsce ale o wpięcie w misterny pręt, na którym powinna się otwierać się ta kanapa.
Fatalne dośwadczenia z rozrządem!!! Nie przejechało auto 60 tyś km a dwa razy zmieniany był rozrząd w ramach gwarancji.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.0 ECOTEC 58KM 43kW [l/100km]

6,4