Ocena kierowcy - Opel Corsa C

Panek, 10 lat temu
Silnik 1.0 Twinport ECOTEC 60KM 44kW
Rok produkcji 2004
Opel Corsa C 1.0 Twinport ECOTEC  60KM 44kW 2003-2006 - Oceń swoje auto
Ogólnie autko prezentuje się fajnie i ma fajną sylwetkę.
Silnik który ja posiadam może nie jest aż tak oszczędny jak się może wydawać, ale jak na 1.0 ma niezłego kopa i na prawdę potrafi jechać. Mój rekord to 190km/h na autostradzie w Niemczech, może wam się to wydawać nie możliwe no ale jednak. Z awarii silnika to miałem tylko jedną: czujnik ciśnienia oleju (jest to częsta wada tych samochodów), ale o tyle dobrze że jest on w łatwo dostępnym miejscu i jest tani (ok 20zł).
Skrzynia biegów spisuje się bez zarzutów, chodzi lekko jak po maśle. Jedynie czasem potrafi piszczeć przy wrzucaniu 1 biegu, wtedy trzeba wejść pod samochód i popsikać smarem.
Powiem wam że ten samochód się prowadzi bardzo dobrze, jest przyklejony do drogi (jeżeli weżniemy pod uwagę koła 15'' z oponami continental). Jak dla mnie to ma trochę za twarde zawieszenie, ale jest ono idealne na autostrady.
Widoczność jest dobra, bajerem jest lewe lusterko które ma szkiełko by widzieć martwą strefę. Autko jest małe, wszędzie się zmieści.
Fotele nie są zbyt wygodne na dłuższe trasy, pod ręką na konsoli wszystko jest czytelne. Kierownica multimedialna też jest dodatkowym atutem.
Samochód w zimę nagrzewa się w miarę szybko, latem gdy włączy się klimę jest jak w lodówce.
Mimo iż jest to małe auto potrafi pomieścić naprawdę dużo, gdy złożymy z tyłu siedzenia potrafi wejść na prawdę dużo towaru. Sam wiem bo jeżdżę nim często do Niemiec, a stamtąd wracam zapakowany prawie po sam dach.
Niestety ale wyciszenie jest niezadowalające, drzwi przednie nie są dobrze wyciszone, tak samo jak komora silnika, trzeba sobie wyciszyć samemu lub oddać fachowcom.
Koszty utrzymania są naprawdę niskie, części nie są drogie i jest ich dużo na rynku.
Jakość w stosunku do ceny jest ok, auto nie jest drogie, a co z tym idzie nie możemy od niego wymagać tyle co od mercedesa.
Drobną usterką był właśnie czujnik ciśnienia oleju, który jest w łatwo dostępnym miejscu i jego koszt to ok. 20zł w ASO. Jest on dość częstą usterką, chociaż mój dopiero po 85tyś. się uszkodził.
Mam przejechane już 90.000km, auto od nowości było w rodzinie, nigdy nie było poważnej usterki. W silniku nigdy nic nie było wymieniane od czasu kiedy wyjechał z fabryki, jedynie był wymieniany czujnik ciśnienia oleju i oczywiście filtry.
Dziennik kosztów dla Opel Corsa C 1.0 Twinport ECOTEC 60KM 44kW
6,8