Ocena kierowcy - Opel Corsa C

Silnik 1.2 Twinport ECOTEC 80KM 59kW
Rok produkcji 2005
Okres użytkowania: 5 lat
Opel Corsa C 1.2 Twinport ECOTEC 80KM 59kW 2004-2006 - Oceń swoje auto
Silnik : Niskie zużycie paliwa. Jak widzę co wypisują niektórzy, to żal dupę ściska... To nie jest samochód do wyścigów, chociaż niejednego zaskoczy... Samochód nigdy nie był ciągnięty przez lawetę.
Układ elektryczny
Zawieszenie
Mało pakowne i niewygodne. Za mały bagażnik... Ktoś pisał tu o dzwięku zamykanych drzwi jak w starym wartburgu. Inny znów wspominał, o sypiącym się śniegu do wnętrza po otwarciu drzwi. Obydwa powyższe fakty potwierdzam. Łatwo za to się nim wcisnąć w wąskie luki na parkingu.
Tutaj jest ok. Należy jednak zawsze (!!!) zalogować się na www opel, bo tam podają informacje nt ewentualnych darmowych wizyt w ASO celem usuwania wad konstrukcyjnych!
Bez zarzutu - jak dbasz, tak masz... W ogóle nie ingerowałem w ten element. Biegi łatwo wchodzą, a jak ktoś ma problem, to nie wolno próbować wrzucać na siłę, tylko wcisnąć sprzęgło, puścić i jeszcze raz wcisnąć. Potem próbować jeszcze raz wrzucić bieg...
Bez zarzutu - jak dbasz, tak masz... Moim zdaniem wytrzymałe zawieszenie, ale oprócz tylnych sprężyn i łączników stabilizatora z przodu. Żadne elementy gumowe czy stalowo-gumowe układu nośnego nie uległy awarii odkąd posiadam pojazd.
Czasem lewy słupek przysłania pole widzenia, dlatego muszę się pochylać, żeby lepiej obserwować drogę, szczególnie przy skrzyżowaniach lub przy przejściach dla pieszych.
Jestem wysoki i zawadzam łydką o kanał środkowy. A że jeżdżę dużo - to mam taki znak na nodze od tego, poza tym, ok. Widoczność ogranicza lewy słupek.
Bez zarzutu. Wentylator na wyższych biegach za głośny. Mógłby się zimą silnik szybciej nagrzewać.
Z przodu - dużo miejsca, dość wygodnie. Z przodu jest tyle miejsca, co w normalnym samochodzie. Z tyłu - raczej tylko dzieci .
Dla mnie trochę za głośno.
Jeżdżę raczej poza miastem. Minimalnie spalił mi ok 5,2-5,3 na setkę. Minimalne spalanie w zimie w duże mrozy i po mieście - 5,05 l/100km, maksymalne - 7 l/100km. Uważam, że raczej nie mam ciężkiej nogi.
Auto małe, ekonomiczne, dla niewymagających. Marne wyposażenie. Osoby sympatyzujące w BMW i VW nie znajdą w tym samochodzie niczego godnego uwagi. Co innego zwykły, szary, inteligentny i wykształcony człowiek.
Często palące się żarówki H7 świateł mijania. Problem ten rozwiązałem pośrednio poprzez montaż reflektorów do jazdy dziennej LED.
Najkosztowniejsza usterka, która mi się zdarzyła, to urwanie wałka rozrządu i w rezultacie wymiana głowicy i całego rozrządu. Mimo masakrycznych uszkodzeń i utraty właściwego momentu obrotowego silnik w czasie awarii nie zatrzymał się i na dwóch cylindrach dojechałem do serwisu.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.2 Twinport ECOTEC 80KM 59kW [l/100km]

5,8