Ocena kierowcy - Opel Corsa C

Groncz, 17 lat temu
Silnik 1.4 ECOTEC 90KM 66kW
Rok produkcji 2001
Opel Corsa C 1.4 ECOTEC 90KM 66kW 2000-2003 - Oceń swoje auto
Dobrze i pół. Całkiem przyjemne autko, ale jak dla mnie tylko do miasta. Moglo by palic odrobine mniej.
Silniczek az rwie sie do jazdy. 90 KM w lekkiej budzie przeklada sie na osiagi. Jego temperament hamuje tylko automatyczna skrzynia.
Jak to automat - z jednej strony wygodny, z drugiej lekko "tępy". W sumie dla mnie bez roznicy - i tak przerzucam biegi jak ja chce a nie jak chce skrzynia ;) opcja Sport - wyrazny wzrost mozliwosci bardziej dynamicznej jazdy. Co by nie mowic - niewprawny kierowca manualem (nawet mocniejszym troche autem) nie odjedzie mi z pod swiatel
Mam opony 195/50/15. Niski profil i szerokie jak na to auto laczki przekladaja sie na komfort jazdy - czuje wiekszosc nierownisci na drodze. I tak jest niezle. Bardzo stabilne auto jak na takiego malca.
Nic szczegolnego. Ani za malo, ani za duzo..Przecietniak...
Calkiem milo, wszystko pod reka, lacznei ze sterowaniem radia z kierownicy. Jak zwykle dziwny Oplowski patent wlacznika oswietlania wnetrza... Zdecydowanie auto do miasta i na trasy nie dluzsze niz 100 km. Profil foteli i ich twardosc daja sie po 2 godzinach jazdy we znaki
No tutaj to lepiej byc nie moze. Mam wersje z automatyczna klimatyzacja. Grzane lusterka, a nawet podgrzewane fotele przednie. Bardzo mile "dodatki" :)
Dobrze dla 2 osob z przodu przy odsunietych fotelach. Z tylu i tak zawsze jada jakies graty.
Ciche auto, glosno robi sie powyzej 140 km/h, lub przy butowaniu na "Sporcie". Bardzo podoba mi sie dzwiek przelaczanych biegow przez skrzynie - ot takie moje zboczenie...
Nie wiem co powidziec...Duzo chleje.Bardzo duzo jak na takie male auto. Przy delikatnej jezdzie w miescie z klima bierze 10l /100. W trasie przy dymanicznej jezdzie z klima zadowala sie 8 litrami. Jadac zgodnie z przepisami w dlugiej trasie udalo mi sie zejsc do 5.9 l/ 100 - ale taka jazda to meczarnia, tym bardziej ze autko naprawde ma potencjal ;) Ceny czesci nieduze, naprawy tanie i ogolnodostepne ;) ASO strasznie zdziera, ale ich to omijam szerokim lukiem..
Sprowadzilem 4 letnie autko z Niemiec. W Polsce w ASO dziwili sie ze sa wersje Corsy z klimatyzacja automatyczna... Nigdy nie kupil bym takiego autka z salonu w Polsce - cena w stosunku do jakosci/wielkosci/porecznosci i wszelkich innych czynnikow jest stanowczo za duza. Co innego autka kilkuletnie - cena staje sie czesto bardzo atrakcyjna. Latwo trafic samochod od I wlasciciela z nieduzym przebiegiem, uzywany jako 2 lub 3 auto w rodzinie.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.4 ECOTEC 90KM 66kW [l/100km]

8,2