Ocena kierowcy - Opel Corsa C

Silnik 1.3 CDTI ECOTEC 70KM 51kW
Rok produkcji 2005
Okres użytkowania: ponad 6 lat
Opel Corsa C 1.3 CDTI ECOTEC 70KM 51kW 2003-2006 - Oceń swoje auto
Silnik : Jak na swoją pojemność jest na prawdę dynamiczny, szybko się zbiera.
Samochód posiadam 6 lat, kupiłem go od pierwszego właściciela z polskiego salonu. Do samochodu nie dokładam praktycznie nic, oprócz rzeczy eksploatacyjnych np. oleje, tarcze. Ostatnio wymieniłem też akumulator. Ogólnie autko super - bardzo ekonomiczne, dynamiczne i tanie w utrzymaniu.
Co do silnika to jestem na prawdę zadowolony, przede wszystkim przez bardzo niskie zużycie paliwa oraz bezawaryjność.
Wszystko działa dobrze, nie mam zastrzeżeń.
Samochód świetnie się prowadzi, a jego właściwości jezdne są na prawdę świetne
Widoczność jak na samochód miejski bardzo dobra.
Zdecydowanie na tak. Wszystko jest pod ręką, wyposażenie bardzo zadowalające.
Na prawdę, to jest ideał tego samochodu. Klimatyzacja działa bez najmniejszych zastrzeżeń, a nie było przy nic robione - nie była nabijana, odgrzybiana itp. Na prawdę świetnie.
Jest to jednak samochód miejski i nie można od niego wymagać sporej przestrzeni, ale jak na taką klasę auta i w porównaniu z Corsą D jest wiele więcej miejsca zarówno w środku jak i w bagażniku. Co roku jeżdżę 4 osobową rodziną, z pieskiem i bagażami na wakacje nad morze (700km) i autko spisuje się świetnie. Wszystko się mieści, a przy tym pasażerowie mają sporo miejsca.
Kiedy kupiłem ten samochód było świetnie, ale teraz powiedziałbym że jest bardzo dobrze, choć nieco gorzej (co wiadome) niż te 6 lat temu.
Bardzo niskie koszty utrzymania to zdecydowanie duża zaleta tego samochodu.
Ja za swój, wówczas 4 letni samochód zapłaciłem coś ok. 20 tyś. zł co wydaje mi się rozsądną ceną - w wyposażeniu mam klimatyzację, halogeny, hak, CD itp. Teraz samochód wart jest 11-14 tyś. więc jednak zdecydowanie mniej.
Nie miałem przez 6 lat użytkowania żadnych drobnych usterek.
Poważnych usterek nie miałem, również przez całe 6 lat.

On - zużycie paliwa dla silnika 1.3 CDTI ECOTEC 70KM 51kW [l/100km]

3,8