Ocena kierowcy - Opel Corsa C

Adrian, 10 lat temu
Silnik 1.7 CDTI ECOTEC 100KM 74kW
Rok produkcji 2005
Opel Corsa C 1.7 CDTI ECOTEC 100KM 74kW 2003-2006 - Oceń swoje auto
Inne : Samochód kupiłem oryginalnie wyposażony (nic nie było montowane "na boku") w takie dodatki jak: Climatronic, El. Szyby i lusterka, Tempomat, Halogeny, El. Szyberdach w kształcie szyby przyciemnianej, Radio CD MP3, podłokietnik etc.
Samochód posiadam od 4 tygodni i jestem niezmiernie zadowolony z całokształtu.
Silnik pracuje bardzo równo, bez żadnych stuków, puków. Jest cichy na zewnątrz jak i wewnątrz. Pierwszego dnia zakupu samochód sprzedawca pozostawił zapalony, a ja przed jazdą próbną zacząłem kręcić zapłon :)
Nie wiem czy tylko u mnie występuję kłopot z wrzuceniem biegu "2", ale wchodzi dość ciężko - reszta: rewelacja.
Samochód trzyma się bardzo dobrze drogi na autostradzie jak i w mieście
Bardzo przejrzysty. Brak problemów z zauważeniem innych pojazdów w "martwym punkcie" czy też z parkowaniem równoległym.
Ergonomia nie jest na najwyższym poziomie jak na samochód tej wielkości, ale może to być wina climatronica, który był w standardzie. Nie da się go wyłączyć i to powoduje prawdopodobnie wyższe spalanie.
Klimatyzacja, ogrzewanie jak i prosty sposób nawet na odparowanie szyby są rewelacyjne.
Przestrzeń dla kierowcy i pasażera jest wystarczająca lecz jedynie dla osób powiedzmy szczerze do średniej masy ciała. Producent przewiduje 5 osobowy układ siedzeń lecz osobiście nie chciałbym siedzieć z tyłu jako piąta osoba.
Nie jest to samochód głośny lecz nie jest też cichy, ale tylko w wypadku autostrady. Wynik ten jest i tak bardzo dobry ze względu na wielkość pojazdu.
Części są dość drogie w Polsce ze względu na ograniczoną ilość tych modeli, ale nie ma co się czepiać.
Cena jak za 9 letnie auto bardzo dobra w stosunku do jakości.
Nie mogę się tutaj wypowiedzieć zbyt wiele lecz po zakupie samochodu oddałem go do mechanika na pełne sprawdzenie i gdyby nie wymiana olejów i filtrów to koszt poprawek jak np. łożysko w tylnym kole wyniósłby zaledwie 150 zł.
Po rozmowie i oględzinach samochodu z mechanikiem stwierdził on, że pomimo swojego wieku samochód będzie się sprawował bardzo dobrze jeszcze przez lata i nie przewiduje on większych usterek.

On - zużycie paliwa dla silnika 1.7 CDTI ECOTEC 100KM 74kW [l/100km]

5,7