Ocena kierowcy - Opel Corsa D Hatchback 5d Facelifting

Darek, 9 lat temu
Silnik 1.2 Twinport ECOTEC 85KM 63kW
Rok produkcji 2012
Opel Corsa D Hatchback 5d Facelifting 1.2 Twinport ECOTEC 85KM 63kW od 2011 - Oceń swoje auto
Silnik : Na prawdę go nie oszczędzam, a on codziennie stawia temu traktowaniu czoła - za to szacun.
Układ hamulcowy : niebezpieczne zachowanie przy hamowaniu z większych prędkości
Przeniesienie napędu : problemy z przełączaniem jedynka wsteczny
Jest to auto służbowe. Traktuję je jako narzędzie i oczekuję, że będzie pracowało bez zarzutu. Bardzo ważne jest czy w trasach zachowuje się w sposób bezpieczny dla mnie. Przez rok przejechałem 78 tys km
Za kilometraż bez zarzutu i funkcjonowanie daję nawyższą notę. Chciałbym by większe silniki były jak ten muł pociągowy. Ani razu mnie nie zawiódł.
Dobrze pracuje na wysokich biegach. Nie ma problemu z szybką zmianą w górę, ale ... jak Wam przyjdzie zmierzyć się z wachlowanie biegami w mieście to nie polecam. Mam problem z przerzucaniem jedynka - wsteczny. Często chrobocze, nie tylko w tym egzemplarzu - w firmie mamy dużo tych aut. problem jest w większości dynamicznie używanych pojazdów.
"Dobrze" za zachowanie na drodze z nierównościami. Osoby, którym się spieszy MUSZĄ BARDZO UWAŻAĆ z dohamowywaniem na autostradach, lub zakrętach. Musicie albo mocno trzymać kierownicę, albo mieć mocne nerwy. Zmiana tarcz hamulcowych i klocków na lepsze ZNACZNIE pomaga.
Do przodu, OK, do tyłu słabo przy manewrach, ale tych z tyłu widać. PROBLEM jeśli pasażer z przodu ma czuprynę to prawej nie widzicie. Troszkę za szeroki słupek.
jak dla mnie OK
Nawiew GŁOŚNY, otwarcie szyb to duży hałas. Auto nagrzewa: - lekko ciepło - po ok 2 km - w pełni się na dystansie ok 10 km. Jeżdżę nim trasy (wiem, wiem, to nie auto na trasy, ale tylko takie dostałem) i w zimę czas nagrzania wydłuża się nawet do 15km. Ogrzewanie elektryczne szyby tylnej OK. Jesienie i zimą FATALNE odparowywanie szyb!
Bardzo rzadko mam pasażerów, a dla mnie jest OK, brakuje podłokietnika.
Ludzie piszą, że jest cicho. Pewnie przy ECO Driving'u. Ja na autostradzie nie mogę prowadzić rozmów przez zestaw głośnomówiący, przy prędkości powyżej 130, a to fatalny wynik.
Kierowac nie przekraczający 2.300 obrotów silnika podczas zmiany biegó będzie zadowolony, pozostali mogą osiągnąć spalanie powyżej 10 l / 100 km a autko ma 1.2 litra więc nie jest to pojazd do dynamicznej jazdy. Średnie spalanie na 78.000 mam na poziomie 7.2 litra na 100km
Cewka padła przy 80.000 i silnik nierówno pracował. Widać to taka usterka zaplanowana przez Opla bo wymiana w serwisie zajęła 20 min bez zapowiedzi, więc...
poza słabym układem hamulcowym wszystko OK.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.2 Twinport ECOTEC 85KM 63kW [l/100km]

8,4