Oceny Opel Corsa D

Najnowsze oceny Opel Corsa D

~Michał
Hatchback 1.6 Turbo ECOTEC OPC 192KM 141kW
Opel Corsa D
Ogólnie samochodzik bardzo ładny i zwinny. Przy zakupie zastanawiałem się jeszcze nad Clio RS ale nie jestem i nigdy nie bylem przekonany do francuzów. Niemiec to niemiec. Samochód dla osób młodych którzy godzą się na kompromisy. Zawieszanie bardzo twarde (ja mam sprężyny eibacha wiec można zapomnieć o parkowaniu na krawężnikach itd.) nie wiem jak jest na seryjnych ale różniąca prześwitu to jakieś 3 cm wiec nadal samochód jest niski.
~Kukluksklan
Hatchback 1.3 CDTI ECOTEC 90KM 66kW
Opel Corsa D
Auto przereklamowane - wprawdzie ma 5 gwiazdek w EuroNCAP, światła adaptujące się przy skrętach i kilka innych bajerów np. szyberdach, ale moim zdaniem na tytuł auta roku nie zasługiwało.
~Silnik + + +
Hatchback 1.4 Twinport ECOTEC 100KM 74kW
Opel Corsa D
Silnik jest doskonały moc spalanie idealne o ile 1.2 to silnik kiepski to 1.4 jest super jednostką napędową i do tego bezproblemową
~Damian__93
Hatchback 1.6 Turbo ECOTEC GSi 150KM 110kW
Opel Corsa D
Świetny samochód dla osób które nie lubią zwracać na siebie uwagi, ale lubią zaskakiwać innych. Nie zapomniany widok twarzy gdy wyprzedza ich Corsa przy prędkościach około 160 i więcej :)
~Michał
Hatchback 1.4 Twinport ECOTEC 90KM 66kW
Opel Corsa D
Na wstępie, jest to auto narzeczonej ale dość sporo nim jeżdżę. Ogólnie jest ok. + za wyposażenie. Wersja Cosmo więc oprócz standardu to ma skrętne reflektory, tempomat, niebieską tapicerkę. Wersja naprawę fajna. Szkoda że Opel nic nie zrobił w kwestii korozji...tu jakiś bąbelek, tam jakiś bąbelek... Podwozie nie równomiernie zabezpieczone. Co ciekawe to nic w środku nie brzęczy, nie skrzypi... no szok normalnie. Hamulce mimo że głośne to...
~Janek
Hatchback 1.4 Twinport ECOTEC 100KM 74kW
Opel Corsa D
Największą zaletą jest silnik jednostki 1.0 1.2 są po prostu słabe i paliwo żerne. Disle 1.3 1.7 dobre ale to disel FAB EGR dwumasa to kosztowne dodatki zwłaszcza gdy nawalą ( a nawalą na pewno )
3,3
~titus
Hatchback 5d Facelifting 1.2 Twinport ECOTEC 70KM 51kW
Opel Corsa D
Plus: wygląd zewnętrzny, projekt deski rozdzielczej, fajna struktura plastików w górnej części tablicy rozdzielczej, sporo miejsca z tyłu i przodu, spory bagażnik, przyjemne prowadzenie. Minus: silnik, kiepskie plastiki srebrnej części deski rozdzielczej, dziwna konfiguracja wyposażenia (wersja flotowa z klimą, elektrycznymi lusterkami, ale bez elektrycznych szyb, centralnego zamka i uwaga-radio tylko z CD- w 2013 Opel ma jeszcze audio,...
~Czarek
Hatchback 5d Facelifting 1.3 CDTI ecoFLEX 75KM 55kW
Opel Corsa D
Auto posiadam od roku. Zakupiłem je po dogłębnym sprawdzeniu zarówno w ASO jak i przez rzeczoznawcę - wolałem się upewnić, ponieważ kupiłem je jako poleasingowe. Jestem drugim właścicielem. Ogólnie autko naprawdę daje radę. Ogólna jakość karoserii - 5+ - zero rdzy, zero stuków czy wybrakowań. Do tej pory zmieniłem klocki hamulcowe, przednie amortyzatory (podczas wakacji dostały za swoje) oraz oczywiście filtry. Autko serwisuję w ASO i o dziwo...
3,3
~użytkowniczka
Hatchback 1.3 CDTI ecoFLEX 75KM 55kW
Opel Corsa D
chyba postawili na wygląd a pominęli codzienne, wygodne używanie, z poprzedniego modelu byłam bardzo zadowolona, z tego niestety nie
~PS
Hatchback 5d Facelifting 1.2 Twinport ECOTEC LPG 83KM 61kW
Opel Corsa D
Samochód ogólnie ciężki i mulasty. Nie bardzo wyobrażam sobie wybranie się nim w 5 os. do Zakopanego ;) Przy używaniu na codzienne dojazdy do pracy (30% miasto - 70% trasa), w sznureczku ~~80 km/h większość minusów traci znaczenie wobec spalania. 7l. lpg/100 km, przy włączonej na full klimie max. 8,5 l. Co ciekawe, podobne spalanie da się zanotować w szybszej jeździe na trasie.