Ocena kierowcy - Opel Corsa D Hatchback

Niezadowolony, 15 lat temu
Silnik 1.2 Twinport ECOTEC 80KM 59kW
Rok produkcji 2007
Opel Corsa D Hatchback 1.2 Twinport ECOTEC 80KM 59kW 2006-2010 - Oceń swoje auto
Zawieszenie : Trzyma się drogi nawet przy dużych prędkościach.Gorzej gdy chcemy z tych prędkości w miarę szybko wychamować/tu radzę być ostrożny/
Karoseria : Słupki boczne trzeszczą na nierównościach jak w starej syrence.
Układ hamulcowy : Odgłos tarcia klocków hamulcowych przenosi sie do kabiny/przy małych prędkościach /przy wiekszych zagłusza to silnik.
Inne : Zła ergonomia/powyżej 175cm wzrostu/uniemozliwia przyjemnosc z prowadzenia tego samochodu.
Niestety po 10-cio letnim jeżdżeniu Astrą I,nie mogę przyzwyczaić się do tego samochód i nie mam żadnej przyjemności z prowadzenia.Zdecydowałem już o wymianie na większy.
Nieprzyjemny odgłos pracy silnika.Podobny ma moja kosiarka do trawy.Byłem nawet w serwisie z tym.Myślałem,że to łożysko w przednim kole hałasuje. Wcześnie jeździłem Astrą I. To był samochodzik,pełna kultura,wygoda i przyjemność w prowadzeniu.
Bez zarzutu.
Naprawdę dobry
Kiepska przy cofaniu.
Fatalna dla kierowcy.Dla pasażerów ok.
Nie mając klimatyzacji nie mamy też możliwości odłączenia dopływu zimnego powietrza z zewnątrz,w zimę więc aby ogrzać samochód,włączamy nawiew na II co powoduje hałas.Na dłuższej trasie nie jest to przyjemne.
Źle tylko dla kierowcy/powyżej ca.175cm/
Silnik jest głośny i ma nieprzyjemny odgłos.
Nie jest źle.
43000zł podstawowa wersja bez wyposażenia.Nawet lampki w schowku w tablicy rozdzielczej nie ma/SZOK/Kupiłem sam chciałem założyć,niestety kabli nie ma.Głośniki tylne kupiłem,niestety też brak okablowania/w serwisie elektryk chciał wiercić otwory w dżwiach na kable,pogoniłem gościa.
Bez awarii/11000km/Poza wycieraczkami które po wyjeździe z serwisu zaczeły rozmazywać szybę.
11000km żadnych usterek.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.2 Twinport ECOTEC 80KM 59kW [l/100km]