Ocena kierowcy - Opel Corsa D Hatchback

arci 1980, 9 lat temu
Silnik 1.2 Twinport ECOTEC 80KM 59kW
Rok produkcji 2007
Opel Corsa D Hatchback 1.2 Twinport ECOTEC 80KM 59kW 2006-2010 - Oceń swoje auto
Układ hamulcowy : super hamluce
Chciałbym dać 5 gwiazdek,ale naprawde nie mogę,mimo,że auto jest udane to ma kilka mankamentów ,ktore dyskwalifikują je z 5 gwiazdek.
Silnik pracuje cicho,bez żadych wibracji i o dziwo całkiem dobrze sobie radzi z Corsa.Nawet z kompletem pasażerów da sie nim całkiem niezle.Silnik dosc żwawo przyspiesza od 80 do 120 km/h.Co zauważylem,ze silnik niezbyt dobrze znosi ekspoloatacje a ktorkich dystansach,objawia sie to białą mazia pod korkiem wlewu oleju.Czasa,i tam maz jest zasysana przez waz do przespustnicy co objawia sie falowaniem obrotow i gasnieciu na wolnych obrotach.
Mimo,iz biegi sa doskonale dobrane to zdarza sie haczenie jedynki zwłaszcza na zimnym silniku.Polo mialo zdecydowanie lepiej działajaca skrzynie biegów.Nie będę narazie tego naprawiał,bo nie bedę pchał sie w koszta...ktore najprawdopobniej nie będą niskie.
Rewalcyjne prowadzenie na krętych drogach,ma się poczucie bezpieczeństwa.O dziwo po ponad 100 tys przebiegu nic nie bylo robione,a zawiesznie jak nowe-nic nie stuka czy puka.Na autostradzie przy podmuchu boczymy troche sciąga,ale cieżko uznać to za wade w tak małym aucie
Miałem okazje jechać jak pasazer 400 km na tylnym siedzeniu i naprawdę nie czułem dyskomfortu mimo ,ze niski nie jestem.Za kierownica tez jest dobrze...chodz cieżko działajacy pedał gazu juz po 200 km jazdy powoduje drętwienie nogi.
Tu sie Opel nie popisal.Poziomować światla mozna tylko przy właczonym zapłonie i to przez kilka sekund,bo potem ta opcja znika.Strasznie zle umieszczone guziki świateł przeciwmgielnych-trzeba oderwac głowe od poszukac guzikow,które są małe i schowane.Kolejny mankament to praca wycieraczek,mamy tylko 3 opcje-przerywana -bez regulacji,normalna i szybka.Drzwi zbyt krótkie,objawaia sie to kopaniem w drzwi przy wysiadaniu-po pewnym czasie można przywyknąc do tego.Swiatlo w bagażniku umieszczone troche za nisko.Lusterko wewnetrzne zbyt latwo chodzi-bez wyraznego oporu.Spryskiwacze szyby...4 sikawki,10 letnie polo ma rozpylacze,a tu sikawki rodem z syrenki.Nie wiem czemu tylko jedno światło przeciwmgłowe działa...mimo iz mogą dwa,ale tam nawet nie ma instalcji...a o dziwo jest tam zarowka-tajemnica Opla...Brak uchwytu na kubek,ktory miałem w polowce,brak oswietlenia dla pasazerow,zegarek nagminnie spozniajacy sie do 4 minut,brak wskaznika temperatury silnika.Teraz plusy:dioda signalizujace wlaczenie swiatel-moze to nie rewelacja,ale wiele aut jest tego pozbawiona,nie wiedziec czemu...,automatyczne wycieraczki i swiatla,możliwosc włączenia świateł pilotem,druga,wysoka podłoga w bagażniku-bardzo przydatne rozwiaznienie ,radio z mp3 grajace calkiem dobrze.
Jest dobrze,ale jesli nie chcesz spalic kostki to nieuzywaj powyzej 3 biegu...Niesamowity pobor energi powodujacy przegrzewanie sie instalacji!Mam wersje bez klimy,wiec i chodzeniu nie bede sie wypowadał.
Jest komfortowo dla kierowcy i pasażerów,fotele dobrze wyprofilowane
Szkoda,ale jest slabo.Moze to wina opon lub nawierzchni,ale jest glosno,na tej samej drodze w insigni bylo cichu-tu slychac szum opon.Nie jest to bardzo dokuczliwe,ale mozna by cos z tym zrobic,jechalem fabia 2012 i bylo jeszcze glosniej,wiec przyjme o za standard
Nigdy nie udało mi się spalić powyzej 7.5 l/100 km.Jeżdze normalnie,kręce silnik do max 3000 obr/min.Czesci sa ogolnie dostepne i w normalnej cenie,drogie są wycieraczki.Nie mogę na nic narzeć...tu niespodzianka,czasami cześci w ASO są tansze niz zamienniki.
Auto bardziej nowoczesne od polo,a ciut tansze.Silnik 1.2 4 cylindrowy z piekna praca silnika czego nie mozna powiedziec o jednostce 3 cylindrowej vw.Zdecydownie wart swojej ceny
Opel ...ach ten opel.Ułamał sie bolec od klamki,wymienilem ogranicznik drzewi kierowcy ,bo stukal.Kostka od wentylatora ogrzewania sie stopiła...i to wszystko.Dałem 5 gwiazdek,bo mój kumpel w nowyszym Golfie juz polowe silnika wymienił
Dzieki Bogu nic...ale chyba sprzęgło mnie czeka,ale ciezko uznac to za usterke

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.2 Twinport ECOTEC 80KM 59kW [l/100km]

6,3