Ocena kierowcy - Opel Corsa D Hatchback

Megi, 7 lat temu
Silnik 1.2 Twinport ECOTEC 80KM 59kW
Rok produkcji 2007
Okres użytkowania: 5 lat
Opel Corsa D Hatchback 1.2 Twinport ECOTEC 80KM 59kW 2006-2010 - Oceń swoje auto
Autko ładne i wewnątrz i zewnątrz, bagażnik wystarczający by zapakować do niego zakupy na tydzień:) i tu chyba kończą się jego zalety. Teraz żałuję, że przed zakupem nie zdecydowałam się na jazdę próbną. Rozczarował mnie mało dynamiczny silnik, dość wysokie spalanie, i słabe wyciszenie wnętrza. Gdybym wybrała sie na jazdę testową, przypuszczam, że nie kupiłabym tego samochodu.
Przyspiesza dopiero na wysokich obrotach, dużo pali po mieście jak na tak małą pojemność.
Daje radę :) dość elastyczna
Raczej ok
Słaby nawiew na tył, klimatyzacja zaczyna działać, gdy dojeżdżam do pracy,a ma do niej ok. 10 km. Podobnie z ogrzewaniem zimą. Zeby poczuć chłodne powietrze z klimatyzacji trzeba co najmniej włączyć 3 na pokrętle, a wtedy wzrasta poziom hałasu
Dla jednej czy dwóch osób, auto idealne. Dla czterech dorosłych pow. 170 cm ciasno, zwłaszcza z tyłu, ale zważywszy na fakt, że to auto typowo miejskie, nie wypada najgorzej.
Powyżej 100 km/h i nawiewie nie da się swobodnie rozmawiać.
Części tanie, serwis też.
Uważam, że Opel trochę za bardzo się ceni.
Zawilgocenie przewodów. Trzy razy z tego powodu jechałam do pracy taksówką. Problem pojawia się głównie zimą, gdy pada śnieg i podczas gwałtownych ulew. Gdy wyschną, auto pali bez zarzutu.
Mam auto powyżej 5 lat i nie miałam poważniejszych usterek.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.2 Twinport ECOTEC 80KM 59kW [l/100km]

7,1