Ocena kierowcy - Opel Corsa D Hatchback

opll, ponad rok temu
Silnik 1.2 Twinport ECOTEC 80KM 59kW
Rok produkcji 2006
Opel Corsa D Hatchback 1.2 Twinport ECOTEC 80KM 59kW 2006-2010 - Oceń swoje auto
Autko fajne, silnik 1.2 80KM z LPG trochę mało elastyczny, ale można się przyzwyczaić :) Koszty utrzymania bardzo niskie, brak awarii, wersja Cosmo i bardzo wygodne fotele i opcja wyposażenia :) Jedynie czego mi brakuje to tylnych elektrycznych szyb czasami ;) Automatyczny czujnik deszczu działa trochę średnio - lepiej wyłączyć i robić manualnie wszystko. Z włączoną klimą czuć też, że jest słabszy, no ale taki już silnik :) Na pewno jeżeli nie ma czujników parkowania to polecam założyć robią robotę (mi bardzo ułatwiają parkowanie) - kamerka cofania nie jest potrzebna (mam też, ale praktycznie czujniki cofania robią robotę). Mój egzemplarz zero rdzy. Silnik prosty nic się nie psuje, wymieniłem tylko profilaktycznie łańcuch rozrządu po 120 000 km (a jakbym teraz miał to robić, to chyba bliżej 200 000km bym o tym myślał). Moje średnie spalanie PB z komputera (ok 7L (poprzedni właściciel miał 10L!). Doliczając ok 20% LPG = 9L gazu średnio można liczyć w trybie mieszanym. Jak na wagę tego auta (1200kg) jest ok. Jedyna Corsa, która ma 5 gwiazdek NCAP (nawet ta z 2022r VI generacja (F) ma 4.
Słupek A trochę gruby, ale do przyzwyczajenia :) Bardziej problematyczne jest dla mnie lusterko wsteczne (jak ustawie fotel na najwyższej pozycji to zastania mi pół szyby z przodu na widoczności oczu) - teraz jeżdżę na samym dole i jest ok :)
Hm na wolnych obrotach klima działa średnio, grzanie również. Ale jak już jedziemy to im większe obroty tym lepiej. Ja akurat jeżdżę bardzo oszczędnie.
Z przodu bajka, z tyłu trochę mniejsza :)
Właściwie poza wymianą oleju / klocków hamulcowych z przodu i laniem płynu do spryskiwaczy + filtry + i paliwa nic poważnego. Wymieniłem raz kratkę nawiewu (50 zł), rezystor od nawiewu (20 zł) nie pamiętam, żebym coś robił. Wymieniałem jeszcze świece i chyba to tyle. U mechanika byłem z dwa razy - raz wymiana sprzęgła klimatyzacji, bo się rozleciało (1000 zł) i drugi raz wymiana napinacza (400 zł).
Hm czasami zaświeci się check, ale to po prostu te modele tak już mają.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.2 Twinport ECOTEC 80KM 59kW [l/100km]

Usterki Opel Corsa D