Ocena kierowcy - Opel Corsa D Hatchback

marcin, 14 lat temu
Silnik 1.4 Twinport ECOTEC 90KM 66kW
Rok produkcji 2009
Opel Corsa D Hatchback 1.4 Twinport ECOTEC 90KM 66kW 2006-2010 - Oceń swoje auto
Inne : spalanie i zawieszenie
oceniam na dobrze, jest to idealny samochód jak dla mnie na tą chwilę, przede wszystkim jest nowy bo mam dośc warsztatów i usterek tych naszych bezwypadkowych używek z niemiec, pali w miarę, przyspiesza jak trzeba, nie pojedzie się za szybko to i mandatów się nie płaci, mieszcze sie w niego, no jak dla mnie jest ok.
no cóż, idelny do miasta, na trasie konieczna redukcja do 4 lub 3 aby bardzo sprawnie wyprzedzać,bo na 5 biegu no to powyżej 100-110 da się przyspieszać inaczej kiepsko ale coś tam przyspieszy, nie ma problemu aby jeździć prędkościami 130-150. Widocznie sprawniejszy powyżej 3,5tyś obrotów, ogólnie to tylko 1.4 i tylko 90koni, ogólnie ocena dobra ponieważ jest to wg mnie optymalna jednostka na polskie drogi, jak ktoś nie jeździ bardzo szybko jest naprawde ok.wersja red and black ze sportowym zawieszeniem i o dziwo samochód lepiej przyspiesza niż ze zwykłym.
biegi wrzucam i jade, nic się nie dzieje, hahaha.
mam zawieszenie sportowe, które jest rewelacyjne w tym samochodzie, corsa prowadzi sie jak po szynach, zakręty da się szyko pokonywać, jestem bardzo zadowolony z zawieszenia i uważam, że jest to główna zaleta tego samochodu, dodam, że mimo jest niższe tzn sportowe to nie jest bardzo twarde, nawet powiedziałbym w miarę komfortowe. Hamulce nie próbujcie hamować gwałtownie przy 150 km/h bo jest to holernie niebezpieczne w tym samochodzie od razu buja na wszystkie strony, ale juz przy 80 czy 120 jest ok staje szybko i jak trzeba, bardzo głośnie tarcie klocków hamulcowych.
ja widze wszystko na około, tylna szyba no cóż na moje oko jest ok, niech ktoś wsiądzie np w insygnie to zobaczy jak to jest jak nie ma widoczności do tyłu, przednia szyba wielka i przy odrobinie słońca bardzo męczy, dość bardzo się nagrzewa w samchodzie przez nią, ogólnie polecam okulary przeciwsłoneczne i bedzie ok.
wszystko ok, mnie pasują te dziwne włączania kierunkowskazów i wycieraczek, brakuje jakiegoś schowka, ogólnie dobrze, jak na taki samochód bardzo dużo miejsca z przodu i z tyłu(5 drzwi)
w duże mrozy trzeba trochę poczekać az się nagrzeje, ale czego tu wymagać przeciez nie ma webasto, ogólnie wentylacja ok bo szyby mi nie parują, duży minus za strasznie głośną dmuchawe na 3i4 biegu strasznie głośna.
naprawdę super duzo miejsca jak na taka corsine.
tutaj jest tylko dobrze, powyżej 120-130 robi się głosno, ale gdzie jeździć szybciej, zresztą zmieniłem samochód na gorszy bo jak miałem lepszy łapałem za dużo pkt w tej chwili mam 10pkt za prędkośc ze starego samochodu bo mnie nagrali powyżej 170km/h a tu nie ma co się martwić, bo jazda dużo spokojniejsza.
spalanie zaskoczyło mnie bardzo pozytywnie nawet przy ostrej jeździe nie spala mi więcej niż 7litrów a ostra jazda to taka jak kręce na 3 biegu do 6500obrotów na 4 prawie to samo i dopiero piatka. a przy normalnej jeździe to pali 6 litrów, jak dla mnie rewelacje, choc przed tym samochodem miałe octavie tdi110koni i palila 4.8 nawet jak piłowałem.
za 44tyś red and black klima felgi 17 cali, mp3 6 głośników, sportowe zaiweszenie czarny lakier, czerwone wnętrze ,silnik 1.4, chyba nic lepszego bym nie kupił za tą kasę chyba że uzywany ale mam dośc używanych złomów., serwis co 30tyś km. poza tym mój tata jeździ nowymi oplami od 2004 roku i jak narazie jest zadowolony.
nie byłem w serwisie bo za wczesnie bo samochód nowy, ale trzeszczy siedzenie kierowcy, waże prawie 100kilo i chyba nie wytrzymuje, nie podoba mi sie to ale cóż? jeszcze jedna rzecz która wkurza moją żonę to odgłosy klocków hamulcowych przy hamowaniu, no to szczerze powiem, jest dziwne ale ten typ tak ma?
nic sie nie popsuło, za nowy samochód.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.4 Twinport ECOTEC 90KM 66kW [l/100km]

6,3