Ocena kierowcy - Opel Corsa D Hatchback

Tomasz, 6 lat temu
Silnik 1.4 Twinport ECOTEC 90KM 66kW
Rok produkcji 2009
Opel Corsa D Hatchback 1.4 Twinport ECOTEC 90KM 66kW 2006-2010 - Oceń swoje auto
Karoseria : Bardzo ciekawa stylistyka auta w tej klasie. Znacznie lepiej od Astry tego samego rocznika.
Silnik : wycieki
Karoseria : korozja typowa dla blach Opla
Inne : nie mam
Sympatyczne auto w dobrej cenie. Eleganckie jak na niewielki pojazd, to jazdy miejskiej. Z drugiej strony absolutnie ok na dalsze trasy.
Jak z silnikami Ecotec. Dobra moc na niewielkie autko. Czasem wycieki, ale poprzednio w Astrze - tak samo. Urok Opla.
Bezproblemowa.
Trzyma sie drogi, a to najistotniejsze. Prowadzenie dla mnie to urok i pozytywne zaskoczenie.
Z przodu bardzo dobra. Nieco gorzej wstecz, ale daje rade.
Bardzo dobre w prowadzeniu miejskim. Wygoda dla kierowcy.
Bardzo mile zostalem zaskoczony. Miejsca jest niewiele mniej od Astry. Cztery osoby maja wystaczajaco duzo przestrzeni, nawet na kilkugodzinne trasy.
Dla mnie bez jakichkolwiek uwag. W tej klasie wyciszenie kabiny nie musi byc jak w limuzynie. Nie przesadzajmy.
Tanie koszty eksploatacji. Podstawowe czesci tanie i dostepne, w tym zamienniki.
Moj model kupilem w okazyjnej cenie. Jestem pozytywnie zaskoczony i nie zamienilbym np. na Astre (ten sam rocznik). Wizualnie lepsza prezencja, miejsca niemal tyle samo, a cena i ekonomia pojazdu pozwala zaoszczedzic w stosunku do Astry.
Zbyt krotko jestem uzytkownikiem, aby cos powiedziec. Standardowe problemy Opla :)
Nie sadze, ze auto ma ekspozycje na awarie inna od aut w tej klasie konkurencji.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.4 Twinport ECOTEC 90KM 66kW [l/100km]

6,3