Ocena kierowcy - Opel Corsa D Van Facelifting

Mateusz, 5 lat temu
Silnik 1.2 Twinport ECOTEC 85KM 63kW
Rok produkcji 2013
Opel Corsa D Van Facelifting 1.2 Twinport ECOTEC 85KM 63kW od 2011 - Oceń swoje auto
Silnik : Spalanie bardzo na plus.
To już moja druga Corsa, także ona służy jako auto firmowe na trasy głównie po 250km. Zrobiłem w rok 45 tys. km i tylko oleje i filtry wymieniam. Z resztą poprzednia była ze mną do 330tysięcy km i tylko raz wizytowałem u mechanika poza normalnymi wymianami ( oleje, filtry, klocki) Także pod względem ekonomicznym i bezawaryjności bardzo polecam. Spalanie rewelacja, jak na bardzo ciężką nogę (praktycznie nie zdarza się, żeby ktoś mnie wyprzedzał na drogach krajowych) spalanie 7,7 LPG to super wynik. W mieście jest podobnie czyli bardzo oszczędnie. Zauważyłem, że najwięcej pobiera paliwa przy prędkościach 140km/h i więcej, no ale to mały silnik, niestworzony do taki wariactw. 140km/h = 9l LPG /100km
Jak na pojemność 1,2 i 85km bez turbiny bardzo dynamiczny (jeżeli takiego słowa przy tej pojemności można używać)
Zauważyłem ogniska rdzy pod drzwiami.
Przy mrozach -10 stopni lub więcej ogrzewanie przestaje wyrabiać i dla niektórych może być zimno. Mi osobiście to nie przeszkadza.
Ciasno dla np. dwóch siedzących na przednich fotelach facetów, no ale nie można zapominać, że to auto małe miejskie.
Bardzo niskie koszty utrzymania, mało co się psuje.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.2 Twinport ECOTEC 85KM 63kW [l/100km]

6,8