Szukaj

Ocena kierowcy - Opel Corsa F Hatchback 5d

Mikołaj, 2 lata temu
Silnik 1.2 Turbo 100KM 74kW
Rok produkcji 2021
Przebieg: 7 tys. km
Okres użytkowania: niecały rok
Opel Corsa F Hatchback 5d 1.2 Turbo 100KM 74kW 2019-2024 - Oceń swoje auto
4,64
16% lepiej od średniej w segmencie
Kupiłby ponownie
Co pozytywnie zaskoczyło oceniającego:
Zawieszenie
Silnik
Układ elektryczny
Uciążliwe usterki zgłoszone przez oceniającego:
Układ hamulcowy
5,0
Całokształt
Samochodu nie posiadam zbyt długo, ale mało o tym modelu opinii, więc podzielę się wrażeniami. Samochód kupiony w salonie, nowy. Jeździłem podobnymi samochodami w tym segmencie i ten wypadł najlepiej jeśli chodzi o stosunek ceny do jakości. Wygodniejsza była fiesta ale cena i wygląd zadecydowały na korzyść Corsy. Samochód bardzo dobrze się prowadzi, w porównaniu z poprzednią wersją corsy jest to całkowicie nowe auto, nazwałbym to młodszą siostrą Astry. Wizualnie bardzo dobrze, zarówno wnętrze jak i karoseria. Lakier jak wszędzie - łatwo o odpryski i rysy. W środku jest dość miejsca jak na segment B - mając 1,90m wzrostu siedząc z przodu komfort jest nawet w miarę zachowany. Z tyłu nieco gorzej, ciężko aby przy maksymalnie odsuniętym fotelu przednim zmieściła się tam osoba dorosła - ale pamiętajmy, że to segment B. Pojemność bagażnika ok. Dużo funkcji w tym bezużyteczny dla samochodu z turbiną system S&S, jakieś asystenty pasa itd. Technicznie na razie bez zarzutu. Silnik ma przyjemny dźwięk - niektórzy będą zwolennikami a inni przeciwnikami - mi osobiście przypada do gustu. Jak trzeba to jest zrywne, dobrze przyśpiesza, a przy tym całkiem ekonomiczne.
Wrażenia
5,0
Silnik
Przyjemny dźwięk trzycylindrowej jednostki, silnik ma odpowiednią moc. Corsa nie jest dużych rozmiarów, masa też nieduża, więc moc samochodu jest odpowiednia. Przy dużych prędkościach również w porządku. Wszystko bez zarzutu.
4,0
Skrzynia biegów
Wszystko chodzi płynnie. Jak dla mnie troszkę mało intuicyjnie wbija się drugi bieg, choć może to kwestia przyzwyczajenia z poprzednich samochodów. Bardzo duży plus za szósty bieg.
5,0
Układ jezdny
Zawieszenie w tym samochodzie jest dość miękkie, na nierównościach czy ubytkach w jezdni samochód zachowuje się stabilnie i nie są one odczuwalne, w takim stopniu w jakim odczuwałem je w poprzednich autkach. Dobrze trzyma się toru jazdy na zakrętach. Nie ma się do czego doczepić.
4,0
Karoseria
Pod blokiem na parkingu dzięki uprzejmości sąsiedztwa doznałem kilu drobnych zarysowań, a nawet małą wgniotkę od drzwi ale nie ma co oczekiwać cudów. Tragedii nie ma, bo przy stłuczce (Pani wjechała mi w tył z prędkością około 40 km/h) samochód nawet nie miał wgniotek tylko parę rys na tylnym zderzaku.
Komfort
4,0
Widoczność
Szyba z przodu należy raczej do tych mniejszych. Siedząc na odpowiedniej wysokości minimalnie widać w niej przód maski. Siedzi się troszkę wyżej niż u "konkurencji". Tylna szyba nie za duża ale jest kamerka cofania z wizualizacją "z lotu ptaka", więc za to duży plus.
5,0
Ergonomia
Bez zastrzeżeń. Przy dużych prędkościach bez większych oporów.
5,0
Wentylacja i ogrzewanie
Wszystko w najlepszym porządku. Chłodzenie i ogrzewanie po optymalnym czasie od zapłonu. Plus za funkcję odmrażania szyby przedniej.
4,0
Przestrzeń dla kierowcy i pasażerów
Przód bez zarzutu. Tak jak pisałem wyżej mając 1,90m wzrostu mieszczę się z przodu i nie odczuwam dyskomfortu. Tył przy odsuniętych na maksa fotelach przednich przeznaczymy na zakupy albo dla małych dzieci. Samochód polecam rodzinom z małym dzieckiem, dla singli lub par. Bagażnik odpowiednio adekwatny wielkościowo do segmentu (coś ponad 300l)
5,0
Wyciszenie
Pracę silnika słychać wyraźnie siedząc wewnątrz, natomiast porównując to do moich poprzednich samochodów to tutaj z wyciszeniem problemów nie ma. Przy prędkości ok. 140-150 km/h komfort jazdy jest zachowany.
Ekonomiczność
4,0
Łatwość utrzymania (pod względem kosztów)
na razie nie mogę nic tu napisać, jedynie o spalaniu, które jest w porządku - średnio w cyklu mieszanym 5,5-6l na 100km
5,0
Stosunek jakość/cena
Nie ma się czego doczepić, nie oczekujmy jakości mercedesa ale nic tu nie razi jeśli chodzi o wykończenie.
Niezawodność
5,0
Bezawaryjność (drobiazgi)
na razie brak
5,0
Bezawaryjność (poważne usterki)
na razie brak

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.2 Turbo 100KM 74kW [l/100km]

Średnie zużycie
5,7
Minimalne średnie zużycie paliwa
5,6
Maksymalne średnie zużycie paliwa
6,6
Minimalne zużycie paliwa przy oszczędnej jeździe
5,0
Zobacz więcej na temat zużycia paliwa
Zobacz raport zużycia paliwa tego kierowcy
Czy ocena była przydatna?
Dyskusja
Ładowanie komentarzy...
Dziennik kosztów dla Opel Corsa F Hatchback 5d 1.2 Turbo 100KM 74kW
Średni koszt przejechania 100 km
37,00 zł
5,6
l/100km
Zobacz dzienniki
Opel Corsa F Hatchback 5d