Ocena kierowcy - Opel Frontera A Standard

fan, 18 lat temu
Silnik 2.4 i 125KM 92kW
Rok produkcji 1992
Opel Frontera A Standard 2.4 i 125KM 92kW 1991-1995 - Oceń swoje auto
Dla mnie doskonały. Na pewno nie na długie podróże z dużymi prędkościami, ale samochód ogólnie rewelacyjny. Teraz mam nowy model 2.2 tdi i sie zastanawiam po co zmieniałem. Niekupujcie nowych bo nie warto są plastikowe. Stara fronterka to solidne metalowe auto, które nie kaprysi.
Cóż cud techniki to to nie jest: wyje od 3 tys., kultura pracy mocno przeciętna. Ale nic sie nie psuje, pali 11-13 zależnie od nogi. Wystarczający, aby sie sprawnie (w miarę) poruszać. Wiadomo, że ścigać się nie można takim czymś chociaż parę polonezów się pogoniło w życiu. Tyle, że głośny jak nie wiem co.
Nic mi nie utkwiło w pamięci więc ok.
Twardy mi pasuje. Nie ma jak prawdziwy resor. Nowy model jest strasznie miękki, dlatego tęsknie za "resorakiem". Na drodze do takiego silnika wystarczający. Za to hamulce takie sobie.
Tyle, że koło na plecach, ale taki jest urok tych aut. Nawet więcej niz dobrze.
Wbrew powszechnym opiniom ok. Owszem na początku kosmos, ale z czasem wydaje się to całkiem sensowne i proste.
Bez rewelacji, ale się nie czepie niczego.
Ok
Patrz silnik. Zdecydowanie słabo. Choć przyzwyczaić się można.
Od 11 do 13 średnio. Ile w mieście ile na trasie nie wiem, bo nie mam czasu na takie zabawy.
Jaka cena taka jakość, ale niezawodny jest.
Dużo lepiej niż w nowym modelu. Przełacznik świateł mijania sie kiedyś spalił to fakt. poza tym chyba nic. Jest dość idiotoodporny.
Raz jeden strajkował. W serwisie wymienili sonde lambda potem chcieli komputer zmieniac. A wiejski mechanik na słuch wykrył usterkę pompy paliwa. Była zapchana sie okazało i to było to. Poza tym chłodnica się rozszczelniła. No i jak kupiłem to olej z dyfra leciał, ale to po jakimś kamieniu się uroszczelnił.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 2.4 i 125KM 92kW [l/100km]

11,3