Ocena kierowcy - Opel Frontera A Standard

Kenzo, 16 lat temu
Silnik 2.3 TD 100KM 74kW
Rok produkcji 1993
Opel Frontera A Standard 2.3 TD 100KM 74kW 1991-1995 - Oceń swoje auto
Karoseria : No szczena opada. Spinki od osłony klapy potrafiło strawić a blachy nie ruszyło!!!. Kawał solidnej, mocnej blachy -nie wiem czy to czasem nie jest ocynk. Można się zapytać -a co to jest rdza?. Silnik, reduktor i napędy współpracują ze sobą bajecznie.
Układ elektryczny : np. czasami nie otwierała się tylna klapa (szyba).
Nie jest to auto za 200 tyś więc 5 nie dostanie :)
Świetny elastyczny motorek. Niestety jak każdy Diesel, to KOPCIUCH więc za to ma minusik ;)
Miód!. Biegi wchodzą jak w masełko. Lewarek można chwycić na samym dole i zmieniać biegi.
Niestety nie jest to osobówka na oponkach 175. Mam 255 i koleinki niestety dają się odczuć. Oczywiście kwestia przyzwyczajenia do Polskich "dróg". Auto ogólnie twarde, ale w terenie, to jego super mocna strona bo tam idzie jak ciągnik, albo spychacz!
Kwestia przyzwyczajenia. Ja mam większy konfort, bo koło mam oryginalnie mocowane w wewnątrz na boku :)
Nawiew mógłby być tak mocny jak np. w Vectra, albo Golf, co włosy zrywa ze łba. Tu jednak jest dobry, ale włosów nie zrywa.
Bez komentarza. To mniejszy Hummer :)
Przy takim motorku Diesla musi być słychać dla wielu przyjemny klekocik -ja nie przepadam, no chyba, że w terenie, co daje mi poczucie siły auta (a, la ciągnik) :) Opony słychać, ale znowu trzeba podkreślić, że to TERENÓWKA, a nie osobówka!
Max to 10 litrów na 100Km w terenie BARDZO górzystym.
za 14 tyś takiego sympatycznego wszędołaza kupiłem i nie oddał bym za tyle.
Jak w każdym aucie coś trzeba zrobić, żeby było OK. Dotyczy to detali elektrycznych. Główny problem, to pośniedziałe konektorki. Czyścimy i wszystko jak w nowym aucie!
Minus, bo trzeba lać paliwo ;)

On - zużycie paliwa dla silnika 2.3 TD 100KM 74kW [l/100km]

8,9