Ocena kierowcy - Opel Insignia I Hatchback

Mariusz Z., 13 lat temu
Silnik 1.8 Twinport ECOTEC 140KM 103kW
Rok produkcji 2009
Opel Insignia I Hatchback 1.8 Twinport ECOTEC 140KM 103kW 2008-2011 - Oceń swoje auto
Inne : Jakość wykonania, design. Poprostu mi sie podoba i wyglądem pretenduje do wyższej klasy (premium).
Inne : nieszczelności przy drzwiach kierowcy, objawia się
Silnik 1.8 uważam za niedopracowany.To moje drugie auto. Jestem trochę skażony osiągami pierwszego (210 KM turbo diesel), jednakże to silnik dla statecznego pana nie oczekującego osiągów.Max. moc osiąga przy wysokich obrotach. Przeanalizowałem to i naprawdę niewiele silników ma tak niekorzystną krzywą momentu obrotowego.Opel powinien coś z tym zrobić, bo wstyd.Niestety nigdzie w salonach nie było testowego z tym silnikiem aby sprawdzić a miała być benzynka do jazdy po mieście. W dieslu w tym wypadku murowane problemy z filtrem cząstek stałych.
Silnik 1.8 jest poprostu kiepski.
Pozytywnie zaskakuje. Gdyby jeszcze ten silnik był tak dobry jak układ jezdny.
Do tyłu raczej kiepska. Dodatkowo krata anty Vatowska :)))
Wysoki poziom. Gratulacje dla Opla.
Bez problemów
Z przodu dobrze ale z tyłu porażka. Podobno nowa astra ma więcej miejsca niż Insignia. Każde inne auto w tej klasie reprezentuje poziom wyższy.
Kiepski silnik, kiepskie spalanie. Aby sie nim poruszać w miarę żwawo, trzeba deptać po pedale gazu. A to objawia się sporym jak na to auto spalaniem.
Udało mi się wynegocjować naprawdę dobrą cenę. Zatem w moim przypadku jest bardzo dobrze.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.8 Twinport ECOTEC 140KM 103kW [l/100km]

9,3