Ocena kierowcy - Opel Insignia I Hatchback

Opel insignia, 5 lat temu
Silnik 2.0 CDTI ECOTEC 160KM 118kW
Rok produkcji 2009
Opel Insignia I Hatchback 2.0 CDTI ECOTEC 160KM 118kW 2008-2013 - Oceń swoje auto
Zawieszenie
Mam wrazenie ze wiekszosc ludzi ktorzy opisuja tutaj ten samochod nie miala z nim do czynienia. Opowiadaja jakies dziwne nie stworzone zaslyszane historie aby tylko pokazac jaki jest blee , jaki to badziew a jest wprost przeciwnie. Kupuja samochd sprowadzany z kreconymi zegarami od handlarza ktory nawet nie ma pojecia co kupil a potem rozczarowanie ze kupilismy przypudrowanego trupa. Moj samochod pochodzi z polskiego salonu,jestem jego drugim wlascicielem, serwisowany w aso z pewnym przebiegiem. I do tej pory nic mu nie jest. Wymiana oleju co 12 tys, normalne zurzycie czesci typu tarcze ham. klocki, amorki to chyba nie jest jakis dramat. Wygodny i jak dla mnie bardzo ładny. Niskie spalanie - trasa 5,1 litra , miasto 7,6 litra. Czesci łatwo dostepne, wiec chyba nie jest tak zle. Mam 180 cm wzrostu i mieszcze sie w nim bez problemu, nie wystaje mi glowa przez dach, albo rece przez spuszczone szyby bo tez takie opinie krążą. A wszystkim zazdrosnikom i tym co narzekaja polecam sobie kupic i przetestowac. Z waznych tematow to pamietac o wypalaniu dpf, wymianie oleju co 12 tys, zalewaniu w miare dobrym paliwem.
160 hp wiec jest sie czym zebrac,
6 stopniowa skrzynia f40 z dlugimi przelozeniami, biegi lekko wskakuja.
Fajna gruba blacha, dobrze zakonserwowana, bez oznak rudej.
Do tyłu słaba trzeba sie przyzwyczaic do parkowania tylem, ale sa czujniki wiec jest ok, ewentualnie mozna zamontowac kamerke. Widok z przodu bez zastrzeżeń.
Grzeje jak poje....., na dworze -15 a ja w srodku w koszulce bez rekawow, jak mnie ludzie widza z zewnatrz to mysla ze jakis deb...l jedzie, ale tak wlasnie jest ten samochod solidnie grzeje. Dodatkowo opcja odparowywania szyb jest bardzo pomocna w wilgotne dni.
Tylko jeden maly minus za ten podlokietnik. Pytanie do Was panowie z Opla, kto go projektowal, jak mam siedziec zebym sobie wygodnie reke ulozyl. Wydaje mi sie ze wyciecie na lokiec powinno byc z drugiej strony wtedy bylo by super.
Jak na diesla jestsuper, cicho i spokojnie. Wczesniej mialem forda tez w dieslu i czulem sie jak by silnik siedzial obok mnie.
Olej 5l - 180 zl filtr oleju 49 zl ; tarcze i klocki przod i tyl 700 zl ; amorki tyl 300 zl komplet ; filtr kabinowy 45 zl;
Ladna, cicha , ciepla, wygodna , bezcenna.
Jak narazie brak, oby tak dalej.
Komentarz wczesniej mowi wszystko.

On - zużycie paliwa dla silnika 2.0 CDTI ECOTEC 160KM 118kW [l/100km]

6,2