Lista ocen Opel Insignia I Sedan (43) - Wyciszenie

Na liście zabraknie 39 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~szakal
Sedan 1.6 Turbo ECOTEC 180KM 132kW
Silnik pracuje cicho o ile nie korzystamy z górnego zakresu obrotów. Jazda ze stałą prędkością, np. 160 km/h na autostradzie przebiega w ciszy i spokoju. Poza tym słychać lekkie odgłosy pracy zawieszenia (oczywiście duża w tym "zasługa" polskich dróg). Zauważyłem, że na głośność zawieszenia duży wpływ ma poziom ciśnienia w oponach (dlatego ja korzystam z dolnego zakresu dopuszczalnego przez producenta).
~JD
Sedan 2.0 Turbo ECOTEC 220KM 162kW
Byłoby całkiem przyzwoicie gdyby nie abstrakcyjnie tłukące zawieszenie i trzeszczące plastiki środkowej konsoli - kolejna bolączka Insignii. W C5 było cicho jak w muzeum dzięki zastosowaniu podwójnych uszczelek i specjalnych bocznych szyb akustycznych (opcja). Mile zaskakuje stosunkowo niski poziom hałasu przy wyższych prędkościach 180-220 km/h.
~Zolty
Sedan 2.0 Turbo ECOTEC 220KM 162kW
Żadnych odgłosów spod samochodu - duży plus za wyciszenie od dołu (Mazda mogłaby się uczyć). Silnik cichy - zaczyna być słyszalny około 5 tys obr./min: a i wtedy nie natarczywy. Moim zdaniem kawał dobrej roboty. Nie rozpędzałem auta jeszcze powyżej 150 km/h, a przy tej prędkości nie zauważyłem szumu opływającego powietrza - dało się rozmawiać półgłosem.
~HargKrak
Sedan 2.0 CDTI ECOTEC 160KM 118kW
To co mnie rozczarowało najbardziej, to wyciszenie. Auto jest najzwyczajniej głośne. Powyżej 130km ciężko już prowadzić rozmowę lub słuchać muzyki. Z uwagi na fakt, że często podróżowałem tym autem autostradą, przy wyborze kolejnego auta nie zdecydowałem się na ponowny jego zakup.
~Comarch
Sedan 2.0 Turbo ECOTEC 220KM 162kW
bardzo dobre wyciszenie oglosow zewnetrznych. Dosc slabe jednak wyciszenie pracy zawieszenia na poprzecznych nierownosciach. Slychac dudnienie z okolic kol (choc zapewne spory w tym udzial 19 calowych felg - ktore wygladaja super, ale ... cos za cos)
~Prezes42
Sedan 2.8 V6 Turbo ECOTEC 260KM 191kW
Wyciszenie kabiny jest bardzo dobre. Przy zamkniętych szybach we wnętrzu jest bardzo cicho nawet przy prędkości autostradowej. Dobre wyciszenie jest autem w szczególności na długich trasach.
~jacek_łomiarz
Sedan 2.0 CDTI ECOTEC 160KM 118kW
powiedzmy sobie szczerze na tę klase auta, taką cenę i niby prestiż jako flagowego okretu Opla- to wstyd. zbyt głośno. i to nie sprawa diesla a jakosci wyciszenia. szum hałas z zewnątrz ... jest źle
~jacek_łomiarz
~marek41
Sedan 1.6 Turbo ECOTEC 180KM 132kW
Porównuję z Fordem Mondeo. Tam przy 150/h był hałas nie do zniesienia. W Insignii przy 180/h jest hałas na przyzwoitym poziomie przy którym można swobodnie rozmawiać.
~marek41
Sedan 1.6 Turbo ECOTEC 180KM 132kW
Rewelacja żadnych zbędnych odgłosów z zewnątrz poza szumem bardzo dużych opon 245/45R18. Żaden samochód który prowadziłem i którym podróżowałem nie był tak wyciszony.
Opel Insignia I Sedan