Ocena kierowcy - Opel Insignia I Sports Tourer

GrandeCzewa, 7 lat temu
Silnik 2.0 CDTI ECOTEC 160KM 118kW
Rok produkcji 2009
Opel Insignia I Sports Tourer 2.0 CDTI ECOTEC 160KM 118kW 2009-2013 - Oceń swoje auto
Samochód bardzo mnie zawiódł. Auto podobało mi się od dawna dlatego zdecydowałem się przesiąść do Insigni z VW Passata. Mówiąc szczerze jestem w szkoku że auta tego samego segmentu, tej samej klasy tak bardzo mogą różnić się jakością wykończenia.
Kultury pracy praktycznie brak, mocy wystarczająco, w połączeniu z automatyczną skrzynią biegów bardzo paliwożerny. Lubi zacierać się na panewkach. Po zakupie auta koniecznie wymienić V-Ring na smoku pompy oleju.
Jak na auto z 2009 roku skrzynia nie powala a DSG nie dorasta do pięt. Długi czas reakcji na pedał gazu.
Bardzo dobrze się prowadzi mimo 18 calowych felg. Bardzo precyzyjny, zawieszenie ciche.
Widoczność bardzo dobra, troszkę gorzej jest przy jeździe do tyłu ale czujniki parkowania robią swoja robotę.
Wszystko pod ręką.
Działa jak należy. Bez zastrzeżeń.
Przy rodzinie z dwójką małych dzieci miejsca jest wystarczająco, z zewnątrz auto wydaje się dużo większe.
Silnik bardzo słyszalny w aucie nawet przy niższych obrotach. Skrzypiący tunel środkowy z tandetnego plastiku to bolączka każdej insigni.
Tani rozrząd, pozostałe części eksploatacyjne również w rozsądnej cenie. W przypadku awarii silnika - co często się zdarza w 2.0 CDTI - koszty sięgają nawet 10000 zł.
Tandetne trzeszczące plastiki, nawet octavia mimo twardych plastików nie skrzypi! Osobiście uważam że auto nie jest warte swojej ceny.
Często pojawia się błąd adaptacyjnych reflektorów.
Pęknięty tłok.

On - zużycie paliwa dla silnika 2.0 CDTI ECOTEC 160KM 118kW [l/100km]