Ocena kierowcy - Opel Insignia I Sports Tourer

Adam, 3 lata temu
Silnik 2.0 CDTI ECOTEC 160KM 118kW
Rok produkcji 2011
Okres użytkowania: ponad 6 lat
Opel Insignia I Sports Tourer 2.0 CDTI ECOTEC 160KM 118kW 2009-2013 - Oceń swoje auto
Silnik : Niezniszczalny mimo przebiegu
Zawieszenie : Flex Ride bez awarii do tej pory
Generalnie jesteśmy z żoną bardzo zadowoleni z tego samochodu i nadal nam się podoba. Największym zaskoczeniem jest dla nas przebieg i zero awarii :) Mamy to auto od nowości i oprócz eksploatacyjnych tematów żadnych poważnych awarii (profilaktycznie wymienialiśmy co 4-5 lat uszczelkę smoka, raz sprzęgło z dwumasem, obudowa EGR, gumowa rura turbo - pękła raz, czujniki parkowania tylne skrajne i przycisk od klapy bagażnika, tylne tuleje wahaczy przednich i łączniki stabilizatora). Turbina oryginalna, DPF raz wypalany serwisowo poza tym oryginał, Zawieszenie Flex Ride i amortyzatory oryginalne nadal w aucie (raz zdarzyło się jedynie że styki we wtyczce zaśniedziały - nic więcej więc bardzo polecam to zawieszenie, bo sami jesteśmy zaskoczeni jego trwałością). Auto naprawdę godne polecenia dla rodziny. Znakomite w trasy. Przy płynnej jeździe pali niecałe 5.5l (nie mówimy tutaj ani o tzw jeżdzie "na dziadka", ani na "Roberta Kubicę" - normalna jazda, bez zamulania ani szaleństw i wyścigów). Łatwo zmieścić Bardzo łatwo zmieścić się w 4 osoby na wakacje. Samochód mimo lat i przebiegu na karoserii nie posiada ani grama rdzy (jedynie sanki, ale to norma w tych autach). Napęd 4x4 nadal działa bez problemu, ale był serwisowany wg zaleceń Volvo a nie Opla czyli wymiany oleju w Haldex co 30 tyś km. W dyfrze wymieniony do tej pory 2 razy Generalnie zakup tego auta, mimo, że było droższe (ze względy na zawiezenie Flex Ride i 4x4) to by strzał w dziesiątkę i jesteśmy bardzo zadowoleni, że nie kupiliśmy droższego Audi, bo ten w pełni spełnił nasze oczekiwania.
Znakomita elastyczność, 160KM z czasem zaczyna brakować pod nogą, ale po wirusie ma chyba ok 220KM i to jest to :) Tryb sport świetna rzecz, trzyma wyżej oborty dzięki czemu auto lepiej się zbiera. Tryb Tour oszczędza paliwo i nie załącza napedy 4x4 (ekonomia)
Rewelacja. Uwielbiam te krótkie dźwignie zmiany biegów niemieckich samochodów. Skrzynia dobrze zestrojona a na 5 i 6 biegu są stosunkowo niskie obroty zapewniające niższe spalanie i więcej ciszy niż w niejednej benzynie przy 160km/h
Zawieszenie Flex Ride rewelacja. Nie jest to auto sportowe tylko wygodna limuzyna do podróżowania i możliwość utwardzenia zawieszenia w zakrętach lub przy wyprzedzaniu - rewelacja. Podobnie tryb Tour w długiej jeździe autostradowej jest bardziej miękki i lepiej sprężynuje nierówności. Pasażerowie zasypiają momentalnie :)
PIękna linia, karoseria mimo wieku bez grama rdzy.
Żona twierdzi, że mogłoby być lepiej, ale daje radę dzięki parktronikowi przód-tył. Wg mnie jest ok
Nie mam zastrzeżeń. Może trochę za dużo przycisków, ale wszystko jest na swoim miejscu i każdy przycisk ma przypisaną jedna funkcję więc jak się człowiek przyzwyczai to postrzega to jako zaletę.
Bezawaryjne. Wentylacja fotele - rewelacja :)
W kombi rewelacja. Dużo schowków, są uchwyty na napoje z przodu i z tyłu. Chociaż niektórzy narzekają na małą ilość miejsca w sedanach.. Bagażnik w kombi rozkłada się na płasko, więc po rozłożeniu materaca może w nim spać nawet człowiek o wzroście 2 m :)
Przy 160 mogłoby być ciszej, ale nie jest to mercedes. W aucie za tą cenę daję 5 gwiazdek.
Jestem totalnie zaskoczony bezawaryjnością tego samochodu. Kupiliśmy go bo kolega mówił że w Vectrach było niezniszczalne zawieszenie jak z czołgu i mieliśmy nadzieję że tu też tak będzie. Nie zawiedliśmy się :)
Super
Brak