Lista ocen Opel Insignia II Sports Tourer 2.0 CDTI 170KM 125kW 2017-2020 (7) - Skrzynia biegów

Na liście zabraknie 2 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Piotrek
Sports Tourer 2.0 CDTI 170KM 125kW
Nie jest to jakość DSG czy PowerShift, ale nie jest to też najwolniejsza skrzynia na rynku. Szczególnie że porównuję ją do 2 sprzęgłówek. Bywa że przy starcie od 0 km/h potrzebuje chwilę czasu aby "zapiąć" bieg. Jeśli używamy łopatek, poza wolniejszym czasem zmiany biegu niż w DSG czy PowerShift, nie ma się czego przyczepić.
~41hz
Sports Tourer 2.0 CDTI 170KM 125kW
Odrobinę szarpie jeśli się nie da przed ruszeniem 30 sekund na rozprowadzenie oleju. Ale po wypracowaniu rutyny - silnik odpalam od razu po wejściu do auta, rozkładanie lusterek, wyłączenie trybu start-stop, zapięcie pasa, wrzucenie telefonu do uchwytu - już mi się to nie zdarza.
~River
Sports Tourer 2.0 CDTI 170KM 125kW
8 stopniowy automat działa bez zastrzeżeń miałem okazje pojeździć tez po wysokich górach W każdych warunkach jest na wielki plus, do starego 6 stopniowego nie ma porównania
~Marek Słowik
Sports Tourer 2.0 CDTI 170KM 125kW
Klasyka. Działa tak jak powinien działać automat. Nie szarpie, odpowiednio szybko zmienia biegi. Ta wersja skrzyni biegów stosowana jest również w BMW seri 2 oraz w volvo.
~Łukasz
Sports Tourer 2.0 CDTI 170KM 125kW
Szybki automat AT8. Mam przy kierownicy manetki do zmiany biegów, ale są zbędne. Skrzynia naprawdę jest szybka. Polecam.
~Piotr
Sports Tourer 2.0 CDTI 170KM 125kW
Skrzynia / sprzęgło to nienajlepszy wynalazek Opla szczególnie na 1 i 2 biegu.
~R
Rewelacyjny automat