Ocena kierowcy - Opel Kadett E Cabrio

GUCIU podajcie@tlen.pl, 20 lat temu
Silnik 1.3 S 75KM 55kW
Rok produkcji 1989
Opel Kadett E Cabrio 1.3 S 75KM 55kW 1987-1993 - Oceń swoje auto
O mój Kadecik wspaniały.....zakochałem się. Jestem bardzo zadowolony. Kupiłem go za bezcen i małym nakładem doprowadziłęm do stanu: "auto sztuk jeden"- wsiadasz i jedziesz gdzie chcesz- do sklepu, albo ze znajomymi nad morze. Następne auto- kadett-d diesel, albo kadett-e gaz/diesel.
Niejeden się na krzyżówce zdziwił....a jechałem nim max 170km/h. Zapytajcie jakiegokolwiek mechanika o silnik kadetta 1300 OHC 73KM- powie wam,że jest nie do zajechania.
po regulacji mechanizmu zmiany biegów- zmiana paluszkiem. Mój ma czterobiegową skrzynię i mi to odpowiada- w mieście ma niezłe przyspieszenie. chciałbym automata, ale nie wiem, ile toto pali :))))
wiek i przebieg auta wpływa na zużycie zawieszenia. ja mam już mało miejsca na wystające z polskich dróg wynalazki.
rewelacja. planuję jeszcze tylko założyć lusterka od kadetta-e regulowane od wewnątrz
Jedyna rzecz,która mi przeszkadzała, to umiejscowienie wyłącznika spryskiwacza i wycieraczki tylnej szyby. oswoiłem się z tym natychmiast po tym,jak pomyślałem że za tą samą kasę dostanę maluszka, który takiegoż bajeru nie ma...
trochę ciągnie przez drzwi, ale to już wina wiekowych uszczelek
Mam 185cm i mogę spać z przodu w fotelu. 5 osób- pełen luksus (popielniczki z tyłu po obu stronach); można się kochać swobodnie na tylnej kanapie- sprawdziłem:)))
nie lubi wolnej jazdy :)))) a wyje przy tym, aż miło. na poważnie- można wygłuszyć matami, a jak policjant zapyta, to mówcie, że to tuning: sportowy filtr powietrza, wydech remus, hamulce brembo, zawieszenie billstein :)))))))))))
Zużycie: 7/8l/100km, jednakże doświadczalnie udało mi się również zejść do 7l/100km w mieście. naprawy i części bardzo tanie. HURTOWNIA: dwa amortyzatory(wkłady) + tarcze hamulcowe+ polskie klocki za 300zł !!!!!!
Nie wyobrażam sobie lepiej. Kupiłem go za 900zł, w ciągu 8miesięcy użytkowania wsadziłem 1000zł (wliczając radio i pokrowce na fotele). pojeżdżę jeszcze z 2lata bez robienia blachy, chyba że wcześniej zarobię na jakiegoś diesela,albo gaz- mam wszędzie daleko :)
nic się nie popsuło, za wyjątkiem radia, które z resztą ja montowałem....
Silnik jest niezniszczalny, trzeba tylko o niego dbać. elektryka- szczególnie układ zapłonowy wymagają jednak szczególnej uwagi (np. zużycie platynek i innych elementów)
Opel Kadett E Cabrio