Ocena kierowcy - Opel Kadett E Cabrio

Silnik 1.6 i 75KM 55kW
Rok produkcji 1991
Opel Kadett E Cabrio 1.6 i 75KM 55kW 1987-1993 - Oceń swoje auto
Karoseria : korozja, korozja, korozja
W sumie mam sentyment do tego auta i lubię nim jeździć (zwłaszcza z otwartym dachem) więc dam 4
Posiadam wersję Cabrio by Bertone, 1,6 z LPG. Silnik jak na ten wiek samochodu spisuje się dobrze, ale jest też kilka mankamentów. Po pierwsze strasznie mi żre olej, bez przerwy trzeba dolewać. Na LPG pracuje równo tylko gdy w zbiornik paliwa jest wypełniony co najmniej w 2/3. Jeśli jest mniej benzyny, to go okropnie dusi. Ale to może zależeć od instalacji. Przyspieszenie OK nawet na LPG.
Nie było z nią (odpukać) jak na razie żadnych problemów. Biegi wchodzą lekko, samochód jest w miarę elastyczny.
Okropnie twarde zawieszenie. Na zakrętach Ok, ale jak się wjedzie na wyboje, to jest masakra, silnik chce wyskoczyć spod maski i plastiki strzelają.
Widoczność bez zarzutu.
Ergonomia w porządku, przełączniki na swoich miejscach.
Szybko się nagrzewa, więc nawet w zimie przy sporym mrozie w nim nie zmarzłem, mimo, że to Cabrio. Tylko wentylator na drugim biegu strasznie świszczy!!
Z przodu OK, z tyłu większe osoby mogą się nie czuć komfortowo.
Przy 140 km/h przez dach zaczyna przewiewać i okropnie gwiżdże, ale cóż, to w końcu 16- letnie Cabrio. Jeśli chodzi o odgłosy silnika, to nie jest źle.
7-8 litrów gazu na 100 km na trasie, w mieście nie więcej niż 9. Ogólnie samochód można uznać za ekonomiczny pod względem spalania. Części też tanie, tylko za często się coś psuję i stąd koszty...
Za 4-5 tys nie kupi się ładniejszego Cabrio niż Kadecik, także pod tym względem 5! Jeśli masz jakieś pytania pisz: wojtekp09@o2.pl
No tu jest kiepsko, bez przerwy coś wysiada. U mnie nie działa otwieranie szyby od pasażera, centralny zamek czasem przestaje działać, ale zwykle po kilku dniach sam się naprawia, podobnie obrotomierz, rączka od dachu standardowo urwana, pierwszy bieg wycieraczek nie istnieje... i jeszcze mógłbym wymieniać... Najgorsza jednak jest blacha. Progi gniją na potęgę, błotniki też powoli zaczynają...
Z poważnych rzeczy (tzn unieruchamiających samochód) przez te 8 miesięcy, od których posiadam auto robiłem: tłumik końcowy (rozpadł się na proch), regulator napięcia, wymieniłem też amortyzatory i sprężyny.

LPG - zużycie paliwa dla silnika 1.6 i 75KM 55kW [l/100km]

7,9