Ocena kierowcy - Opel Kadett E Combo

mrlaki, 17 lat temu
Silnik 1.4 i 60KM 44kW
Rok produkcji 1992
Opel Kadett E Combo 1.4 i 60KM 44kW 1989-1994 - Oceń swoje auto
Zawsze jest coś co nie pozwoli postawić maxa punktów.
nie mam żadnych zarzutów :)) piękny jest odgłos jak przy 100km/h depnie mu się do dechy:)
Powiem tak, mam skrzynię 4-biegową, która ma swoje wady i zalety. Zaletą jest to, że mając 100km/h jak trzeba kogoś wyprzedzić i się depnie, to przyśpieszenie ma całkiem całkiem:) Wadą jest to, że ma 4 biegi i jadąc dłuższy czas tą stówką to aż się prosi by wrzucić na 5-tkę i wyciszyć troszkę obroty. Co do wrzucania biegów, to czasem muszę mocniej nacisnąć by wrzucić 1-kę lub wsteczny, ale to pewnie sprawa linki sprzęgła. Ogólnie dobrze.
W sumie nie wiem co powiedzieć. Poprzednio miałem mazdę 121 (podobny rocznik) i w porównaniu do niej, znacznie lepiej trzyma się drogi, mniej się przechyla na zakrętach, płynniej przejeżdża niezauważone dziury.
Tu niestety muszę postawić na źle. Po pierwsze, cofając do tyłu widzimy dużo za szerokie progie, a do tego wysoki tyłek powoduje, że jak trzeba cofnąć pod murek czy śmietniczek, to hmm trzeba na czuja:( Co do widoczności z przodu mam jedno ale. Słupki są ok, ale co za mądrala wymyślił miejsce dla lusterka wewnętrznego - jeszcze trochę i na środku szyby by zamontował, ehhh. na szczęście można je odkleić i przykleić wyżej:)
Jak ustawię ogrzewanie na maxa i wentylator na 2-gi stopień, to po 5-10 minutach mam saunę. Grzeje niesamowicie. Liczne wywiewy pozwalają sobie ustawić nawiew jak tylko się chce:)
Wersja 3 drzwiowa, hetchback przez co troszkę może za mało miejsca na nogi jest dla pasażerów z tylniej półki. Z przodu jest ok, więc ile miejsca mają pasażerowie z tyłu to mi to lotto - ja tam nie siedzę :)
Gdybym miał skrzynię 5-biegową, napewno było by jeszcze ciszej.
Jest naprawdę dobrze. Ceny części nie przerażają, napewno są tańsze niż do aut japońskich :)
No tutaj spokojnie mogę dać maxa.
Narazie autko mam od niedawna, więc nie znam zbytnio odpowiedzi na to pytanie. Ale z tego co mówił poprzedni właściciel nie jest źle, czyli jest ? Dobrze:)
Tak jak powyżej.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.4 i 60KM 44kW [l/100km]