Ocena kierowcy - Opel Kadett E Hatchback

jacek, 17 lat temu
Silnik 1.3 i 60KM 44kW
Rok produkcji 1987
Opel Kadett E Hatchback 1.3 i 60KM 44kW 1985-1989 - Oceń swoje auto
Bardzo polecam to auto wszystkim. Jeżeli kupicie mało wyeksploatowany pojazd, to wasze zadowolenie na pewno nie będzie mniejsze od mojego. Brak jakich kolwiek awarii, oszczędność spalania, ergonomiczność to jest to czego szukałem. Nie ważne że brak w nim wygód i że ma aż 20 lat, ale taka eksploatacja i taka bezawaryjność moim zdaniem przebija wszystkie nowe auta.
Silnik pracuje bardzo równo, nie słychać dziwnych dźwięków, nie wchodzi w dziwne wibracje, w ogóle nie dymi, bardzo lekko odpala. Wadą jego mogę nazwać zbyt małą kulturę jazdy przy zimnym lub niedogrzanym silniku. Wtedy szarpie i dławi się, długo trzeba jechać na ssaniu aby uniknąć tego efektu, a wpływa to niestety na oszczędność spalania.
Skrzynia pracuje gładko, biegi wchodzą precyzyjnie jednak troszkę zbyt ciężko, czasami może to denerwować
bardzo lekko się prowadzi, pomimo braku wspomagania, bardzo dobrze trzyma się drogi, brak przechyłów na boki. Jazdę tym samochodem mogę porównać do jazdy autem sportowym z bardzo sztywnym zawieszeniem, bardzo ładnie zbiera zakręty, nie ma efektów pod i nad sterowności. Za układ jezdny daję mu 6+
Widoczność w aucie jest bardzo dobra, spokojnie można parkować w ciasnych miejscach.
Bardzo duży bagażnik, sporo miejsca z tyłu i idealna pozycja za kierownicą. Pomimo niewielkich rozmiarów jest to świetna propozycja dla niedużych rodzin i prowadzących działalność gospodarczą, gdyż łatwo z niego zrobić sporą bagażówkę, Szkoda tylko że po rozłożeniu siedzeń podłoga nie jest płaska.
do wentylacji mam troszkę zastrzeżeń, gdyż szyby w czasie deszczu niestety rosieją, odnośnie ogrzewania nie mam zastrzeżeń. Auto szybko nagrzewa się i w środku robi się cieplutko naprawdę po niedługim czasie.
Moim zdaniem jak na gabaryty tegoż pojazdu, naprawdę nie ma na co narzekać. Podróżowałem nim w 4 dorosłe osoby za granicę i nikt nie czuł zmęczenia, naprawdę świetne auto pod tym względem.
No niestety wyciszenie to jego jeden ze słabszych punktów. Silnika w miarę nie słychać ale szumy dochodzące z zewnątrz, szczególnie z kół są dosyć kłopotliwe.
Jak na auto z gaźnikiem i ręcznym ssaniem spalanie to jego największy atut. Moje auto ma prawie 20 lat ale jego spalanie jest naprawdę niewielkie. ok. 5l na trasie, 9-10l w mieście gdzie są prawie same korki a przejeżdżając 4 km przez 15 min stoję to jest to moim zdaniem rewelacyjny rezultat. Jazda w normalnym mieście bez korków to ok. 7,5-8l na 100km. Średnie zużycie wacha się od 6-8l/100km. I tutaj ciekawostka, auto najbardziej lubi benzynę z Białorusi, na naszym pali ok. 1l więcej, na białoruskiej benzynie jest naprawdę bardzo dobrze (ciekawe o czym to świadczy)
Cena jaką trzeba dać za takie auto to ok. 1500-2000zł. Jeżeli trafcie na tak mało zuzyte auto jak ja, taki mały przebieg jak u mnie to najprawdopodobniej do 40-ki spokojnie dociągnie. Na wyrażenie stosunku jakość/cena brakuje mi skali, po prostu najwyższa ocena.
Rewelacja, jak na auto co ma 20 lat z drobiazgów nic mi się nie zepsuło, dosłownie nic
Żadnych poważnych napraw, jedyne co robiłem to zmiana oleju, paska rozrządu, klocków hamulcowych i amorków ale wiadomo to nie są awarie a czysta eksploatacja.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.3 i 60KM 44kW [l/100km]

7,3