Lista ocen Opel Kadett E Hatchback 1.6 i 75KM 55kW 1985-1991 (68) - Silnik

Na liście zabraknie 68 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~matliz@poczta.onet.pl
Hatchback 1.6 i 75KM 55kW
Silnik zaczyna zagluszać od 3000 tys, ale nie jest najgorzej w porównaniu do innych aut (polonez itp), musze przyznac ze jak na pojemnosc 1.6 to jest nawet dobra elastycznosc, autko dobrze odchodzi z 1,2,3 biegu na 4i5 jest troszke slabiej ale tez daje rade, biorac pod uwaga wiek samochodu nie mam wiekszysz zastrzezen do silnika, na wolnych obrotach pracuje bardzo równomiernie i szybko wchodzi na wysokie obroty, ogólnie jestem zadowolony.
~gremlin4
Hatchback 1.6 i 75KM 55kW
Silnik dla ludzi "spokojnych". Niezbyt elastyczny, ale ujdzie w tłoku. Zapala nawet w największe mrozy bez najmniejszy problemów. Kultura pracy taka sobie, występuje zjawisko "wypadania zapłonu" co charakteryzuje się okresowymi krótkimi drganiami (na niskich obrotach), bez nich silnki pracowałby naprawdę gladko. Zalewam silnik pół syntetykiem i po 171000 przebiegu nie bierze oleju.
~mboss@op.pl
Hatchback 1.6 i 75KM 55kW
Cichy(jak na late 90te), niekłopotliwy w obsłudze. Bardzo tanie koszta przeglądów np: wymiana rozrządu w serwisie w Płońsku wraz z częściami kosztuje 260 zł z czego najdroższe jest podłączenie do komputera (120zł). A i w razie awarii paska rozrządu dodam, że silnik (C16NZ) jest bez kolizyjny.
~Zawias
Hatchback 1.6 i 75KM 55kW
Silnik ma być przede wszystkim oszczędny i taki jest. Vmax=170km/h więc spoko. Prędkość przelotowa 120km/h to żaden problem. Dość cichy, wystarczająco elastyczny. Przy wyprzedzaniu zrzucałem tylko o jeden bieg w dół :) W końcu to tylko 75KM.
~Wojciech Laskowski
Hatchback 1.6 i 75KM 55kW
jest elastyczny nawet na gazie ma dobre przyspieszenie jak na takie stare autko ladnie sie prowadzi rozpedza sie do 180 km/h mozna caly czas jechac 140/160 km/h silnik ladnie pracuje i jest nawet dobry komfort przy takich szybkosciach polecam takie autko
~Andrzej
Hatchback 1.6 i 75KM 55kW
Bardzo dobry silnik, równo "ciągnie" w całym zakresie obrotów, wysoka kultura pracy, elastyczność zadawalająca, w porównaniu do silnika 2l który poprzednio eksploatowałem trochę mu brakuje tchu. Mały minus za hałaśliwość na wysokich obrotach.
~kadette
Hatchback 1.6 i 75KM 55kW
Tutaj bez zarzutów. Odpalał po największych mrozach bez najmniejszego problemu. Dosyć eleastyczny i nawet dynamiczny i nie do zajechania. Sprawdzałem 2 silniki - w wyniku błędu w sztuce mechanika pierwszy zatarłem.
~novy
Hatchback 1.6 i 75KM 55kW
ogolnie toczy sie, ja mam wersje cabrio by bertone, wiec pewnie poprzedni wlasciciele go zylowali, wiec caly czas cos trzeba przy nim robic, ceny raczej za czesci male tylko robocizna droga ;-)
~arekscorps@poczta.onet.pl
Hatchback 1.6 i 75KM 55kW
Motorek pracuje bez zarzutu, nawet zima sprzed 2 lat nie była problemem.Spalanie gazu : miasto 10l, trasa do 8l (jeżdżę dosyc dynamicznie),Oleju nie bierze, wszystko działa jak należy.
~kamil
Hatchback 1.6 i 75KM 55kW
w zasadzie silnik w moim kadecie pracuje oki w miare cicho niema zbytnio wycieku oleju pali dobrze tylko czasmi mam problemy z przewodami zaplonowymi czesto siadaja:(
Opel Kadett E Hatchback