Lista ocen Opel Kadett E Hatchback 1.6 i 75KM 55kW 1985-1991 (62) - Skrzynia biegów

Na liście zabraknie 74 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~gremlin4
Hatchback 1.6 i 75KM 55kW
Mam skrzynię 4-ro biegową, jak dla mnie za krótką mam jedynkę, z przyczepą ciężko ruszyć i można przypalić sprzęgło. Pozatym nic jej nie dolega. Chociaż synchronizator osobiście mnie wkurza-zdarza sie, że chcesz wjechać gdzieś powoli, zwalniasz do kilku km/h i... nie można wrzucić 1-go biegu, trzeba się prawie zatrzymać (brak płynności jazdy). W innych pojazdach jakoś mi to nie przeszkadzało.
~mboss@op.pl
Hatchback 1.6 i 75KM 55kW
Mam automat trzy biegowy, brakuje jeszcze z jednego biegu aby na trasie było ciszej i oszczędniej ale i tak to głownie auto na miasto. Zrobiłem już blisko 70 tys km i nic. Warunek to wymiany oleju w skrzyni wraz z filtrem i kontrola czy nie ma wycieków. W przeciwnym razie skrzynia się po prostu spali.
~Arek K.
Hatchback 1.6 i 75KM 55kW
"Na zimno" zwłaszcza zimą trochę ciężko wchodzą biegi ale po kilku kilometrach wszystko jest ok.Lubię też ten specyficzny sposób wrzucania wstecznego! 1 i 2 trochę "za krótkie", ale 3 i 4 są idealne a dodam że lubię depnąć. 5...wiadomo 170 i ani grama więcej
~Gdanski Mendel
Hatchback 1.6 i 75KM 55kW
wsteczny czasami nie wchodzi, 1 glupio wchodzi, kiedy chce sie ruszyc to szarpie, tak samo kiepsko sie zmienia z 1 na 2, kiedys jak wzucalem 5 wyrywal sie mieszek, teraz sie nauczylem wzucac bez wyrywania i jest ok
~Zawias
Hatchback 1.6 i 75KM 55kW
Świetna jedynka (pali gumy aż miło - lepiej niż znacznie mocniejsze auta), spod świateł odchodzi całkiem przyzwoicie. Długa piątka - 120km/h przy 3tyś obrotów - tak powinno być w każdym aucie ...
~kadette
Hatchback 1.6 i 75KM 55kW
Skrzynia nie chodzi tak lekko i precyzyjnie jak w japończykach czy po prostu nowych autach ale nigdy nie miałem problemu ze zmianą biegu. Daję 3 bo zamarzła w nocy przy -15 a to nie powinno się zdarzyć.
~pa-wel@wp.pl
Hatchback 1.6 i 75KM 55kW
Skrzynia automatyczna. Przy tym przebiegu juz troche wymeczona. Zima musi chwile pochodzic, by jechal do przodu. Ale niczym sa te drobne niedogodnosci w porownaniu z zaletami automatycznej skrzyni.
~pawel
Hatchback 1.6 i 75KM 55kW
bez żadnych problemów, wymieniałem olej i działa, tylko drążek trochę jest luźny, nie lata podczas jazdy ale jest luźny...
~matliz@poczta.onet.pl
Hatchback 1.6 i 75KM 55kW
Teraz jest okres zimowy i mam problemy przy wzucaniu 1oraz 2 biegu , po przejechaniu kilku kilometrów jest ok.
~slawek@kortem.com.pl
Hatchback 1.6 i 75KM 55kW
Dobrze zestopniowana, chociaż mało precyzyjna, no i przydałby się 5ty bieg (przy 150km/h halas silnika spory no i paliwo żre)
Opel Kadett E Hatchback