Ocena kierowcy - Opel Kadett E Kombi

Silnik 1.6 i KAT 75KM 55kW
Rok produkcji 1991
Okres użytkowania: ponad 6 lat
Opel Kadett E Kombi 1.6 i KAT 75KM 55kW 1986-1991 - Oceń swoje auto
Silnik : Naprawdę mocna strona tego samochodu.
Układ hamulcowy : Zapieczone zaciski, wycieki z cylinderków-tył
Karoseria : Progi , nadkola i tylna klapa rdzewieją
Zawieszenie : Końcówki drążków kierowniczych, tuleje wahaczy
Nigdy w ciągu 10 lat jego eksploatacji przeze mnie nie sprawił mi zawodu. Zawsze dojechał tam gdzie chciałem. Nawet usterki nie powodowały,że nie nadawał się do jazdy. Komfortowy może nie jest, ale za to niezawodny.
Bardzo dobry do teko auta. Dobra elastyczność. Mało wymagający i wybacza nieumiejętność operowania gazem. Nigdy nie miał zadyszki, nawet przy pełnym obciążeniu wakacyjnym. Spokojnie goni do 180 km/h.
Świetna. Precyzyjna. Problemy z włączaniem jedynki i wstecznego tylko gdy źle wyregulowane sprzęgło. Jeździłem ok 5000 km z prawie suchą skrzynką - mechanik źle założył jakąś zaślepkę po wymianie i olej z niej \"wyfrunął\"- troszkę głośniej chodziła i ciaśniej. Po dolaniu oleju- jak nowa.
Drogi trzyma się jak jaszczurka pod warunkiem,że opony nie są łyse. Często wychodziłem z takich opresji ,że do dzisiaj czczę tę \"niemiecką\" precyzję. Kierownica bez wspomagania ,a kręci się delikatnie. Czasem zarzuca mocno tyłem - jak jest pusty. Słaby punkt to amorki z tyły.
Przód i boki - bardzo dobrze. Tył - troszkę gorzej, w końcu to długie auto.
Przełączniki tam gdzie się tego spodziewam,brak obrotomierza, schowki - ubogo.
Bez klimy, ale obleci.Nawet przy sporych upałach nie było źle. Ogrzewanie - rewelacja po rozgrzaniu silnika.
Jak na tę klasę auta to jest rewelacyjnie. 5 osób na wakacje plus pełen bagażnik i było miło.
Do 100 km/h nawet znośnie
Zużycie niemałe w mieście ,w trasie do 120km/h 6,4 l/100km , powyżej robi się wir w zbiorniku. Przeglądy - taniocha, części -taniocha, robocizna - jak sam naprawiałeś malucha to tu też nic nie kosztuje.
Kupiłem okazyjnie z pękniętą szybą, ale i tak się opłaciło.
Żaróweczki różne w ciągu 10 lat może 4 sztuki.
Układ hamulcowy - wieczne problemy z zaciskami i tłoczkami. Problem z ręcznym - dosyć często. Amortyzatory po wymianie z oryginalnych( 12lat) na \"oryginalne\" co roku wymiana. Wiecznie \"spocony\" silnik

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.6 i KAT 75KM 55kW [l/100km]

7,8