Ocena kierowcy - Opel Kadett E Kombi

Skoko many666@op.pl, 19 lat temu
Silnik 1.6 i KAT 75KM 55kW
Rok produkcji 1990
Opel Kadett E Kombi 1.6 i KAT 75KM 55kW 1986-1991 - Oceń swoje auto
Fakt , minusem autka są blachy :( naszczęście ja zrobiłem remont całej karoserii na koszt innego nieuważnego kierowcy:):) dokładnie kobiety chociaż nie mam nic do kobiet ale ja je muszę omijać a szczególnie kobiety w kombi , hmmm chociaż z drugiej strony co rok remont blaszek za darmo.....:):):)
Co prawda jeden silnik mi już padł , ale czy pękające świece to wina silnika czy PALIWA , pali przy każdym mrozie , równa praca w miare cicha .
Zmieniłem IV na V ponoć od diesla ale jest ok
Troszkę "czuć drogę na kierownicy " ale przy oponach 15X195 to chyba normalne :):) zero poślizgu , trzyma się bardzo dobrze . fakt że przy tych oponkach brak wspomagania kierownicy idzie odczuć:(
Nie mam żadnych zastrzeżeń do standardu ale mój ma dwa spojlery na klapie więc......:):):):)
Po zmiane koloru oświetlenia na bardziej przyjazne i dodaniu paru drobiazgów jest cool
Standardowo wymięka wentylator od ogrzewania (wymiana albo smarowanie łożysk ślizgowych co rok:( ) , ale w końcu to autko nie jest pierwszej młodości , acha zalecam lekko przykryć chłodnice przy większym mrozie:)
Ja i pasażer z przodu mamy wygodnie , ale jak ktoś siedzi z tyłu to już ma problem z wyjściem z autka , no chyba że pies:)
Tak jak wspominałem , po wymianie skrzyni na V silnik ma mniejsze obroty i jest ciszej , a reszta jest w miare a przy pioneerku 4x45wat + tuba Jbl 250 wat naprawdę jest ok
Teraz w zimie na mieście mam koło 11l/100km na trasie koło 10 , latem spada do ~8.5l/100 , przegląd hmmm jedynie opony i ręczny musiałem robić , reszta gra. Naprawa , części może troszkę droższe niż w "maluszku" ale tu nie muszę wymieniać co roku połowy sprzętu :):):) Co prawda mam instalację gazową z komputerem ale mój tata ma zwykła( nie wiem jakim cudem) , udało nam się podkręcić na economię do tego stopnia że ta trasie w zasadzie na autobanie zużycie gazu spadło poniżej 7 litrów/100!!!!! przy średniej prędkości 130km/h Rewelka:):):) przy tym samym silniku 1.6i
Jeżeli auto kosztuje tyle co dwa maluszki z 90 rocznika i jeżdzi bezawaryjnie , poprostu lejesz i jedziesz , do tego o wiele wygodniej przyjemniej , bezpieczniej itp.... to wybaczcie ale 5 to za mało
Wkurzają mnie trzeszczące plastiki , ale niestety to wina naszych "równych" dróg. Auto było przyprowadzone z niemiec pare lat temu i jeżdże nim cały czas , jakieś 80 tys tu w Polsce i wiem jedno TAK NIE TRZESZCZAŁY!!!!
Porysowane cylindry przez pękające świece , czyli wymiana silnika . Jakby co mam tera od astry , pasuje idealnie:):):) dlatego taka dziwna moc 71+(splanowane koło zamachowe i głowica ) . Poważnych usterek brak odpukać:):) Pilnujesz , uważasz , jeżdzisz:)

LPG - zużycie paliwa dla silnika 1.6 i KAT 75KM 55kW [l/100km]

9,5