Ocena kierowcy - Opel Kadett E Sedan

Rok produkcji 1989
Okres użytkowania: ponad 6 lat
Opel Kadett E Sedan 1.3 i 60KM 44kW 1985-1989 - Oceń swoje auto
Karoseria : słaba blacha
Układ elektryczny : wymieniona całkowicie, po 18 latach miało prawo się posywapać ;)
Układ hamulcowy : kiepski, chyba to już wina konstrukcji ...
Pojemność 1.3 jest naprawdę skromna, kiedy zapakuję do środka 4 osoby staje się ociężałe i słabo reaguje na pedał gazu. W 95% poruszam się nim sam - i wówczas osiągi są zaskakująco dobre, szczególnie na trasie ze skrzynią 4-ką nieźle sobie radzi. Z wyprzedzaniem nie ma problemów. Z uwagi na wiek, zawory dają już o sobie znać ;)
Skrzynia 4-ka, biegi wchodzą super, mała elastyczność jedynki, za to dwójka i trójka super.
Niestety konstrukcja z lat 80-tych, nie można spodziewać się wygody i komfortu, przy jeździe po polskich dziurach stuki przekładają się na całe autko. Niestety deska też skrzypi :/ Kiepskie hamulce - po wymianie na nowe nie czuję różnicy ...
Bez zastrzeżeń :)
Jak na lata 80-te, wszystko na swoim miejscu ;) Jakość materiałów nienajlepsza, skrzypiąca.
Trochę słabo się nagrzewa w zimie.
Tutaj komfort, z porównaniu do astry I po prostu bajka, nie trzeba się rozpychać łokciami żeby zmienić bieg ;) Z tyłu nie jeżdżę, ale również o wiele więcej miejsca niż w Astrze I. Założyłem boczki od Nexii, z elektrycznymi szybkami - rewelka, nie mogę się już bez tego obejść :)))
Wyciszyłem silnik i drzwi, jest zadowalająco :)
Silnik 1.3, średnie spalanie 7, a jeżdżę przeważnie po mieście na zimnym silniku. Pod tym względem doskonałe rezultaty.
Za 2 tysiące (po tyle chodzą te auta) mamy niepsujący się, łatwy w naprawie dobry samochód, który odwdzięczy się w najmniej oczekiwanym momencie ;) Tanie części, masa zamienników.
czasem kłopot z odpaleniem (ale to raczej wina krótkich dystansów na zimnym silniku), urwałem pokrętło od regulacji fotela
Blacha się sypie i "rdży", 2 lata temu zrobiłem tylne nadkola + progi, ale w niektórych miejscach już pojawiły się nowe ogniska rdzy.

LPG - zużycie paliwa dla silnika 1.3 i 60KM 44kW [l/100km]

5,6