Ocena kierowcy - Opel Kadett E Sedan

Silnik 1.4 S 75KM 55kW
Rok produkcji 1991
Opel Kadett E Sedan 1.4 S 75KM 55kW 1989-1991 - Oceń swoje auto
Nic dodać, nic ująć.
Elastyczność - 5. Portafił wykręcić obroty i konkretnie wcisnąć w fotel, mimo niskiej mocy. Kultyra pracy - 4. Gdyby nie koczący się aparat zapłonowy, było by 5. Jednak po wymianie aparatu pod koniec exploatacji tego samochodu, silnik chodził jak nóweczka.
Wszysko idealnie. No może z 1 minusem - aby zredukować z 2 do 1, trzeba było prawie się zatrzymać. Natomiast podczas jazdy prezentowało się wszystko pięknie. Potrafił iść około 50km/h na dwójce, a podczas jazdy luźnej, 50 km/h wystarczyło dla czwórki (4biegowa skrzynia).
Niema tu wiele do mówienia. Jeździ się idealnie. Czułem się jakbym posiadał wspomaganie kierownicy. W zimie super się manewrowało, a często miałem różne niespodzianki na moich górskich drogach.
Wszystko bardzo fajnie, jedynie nigdy nie mogłem wyczuć tyłu.
Wszystko na swoim miejscu, po omacku można włączać każdy przełącznik. Schowki idealnie rozmieszczone. Nic dodać, nic ująć.
W lecie łądnie dmuchało, w zimie rozgrzewał wnętrze bardzo szybko, aż parzyło po przyłożeniu ręki do nadmuchu :) Bardzo fajnie trzymał temperaturę w zimie po wyjściu z samochodu, wracało się do ciepłego wnętrza nawet po kilku godzinach. Trzeba tylko zabrać o wszystkie uszczelki.
Nikt nie narzekał. Ja miałem bardzo dużo miejsca, pasażerowie też mówili że nie jest źle.
Miałem dziurę w wydechu więc słychać go było, ale nie jak CC albo Malucha :) Więc daję 4. Jeśli jechało się spokojnie to naprawdę było przyjemnie.
Dobrze do czasu kiedy nie wysiadło coś, przez co piło mi bardzo dużo :) Instalacja gazowa była do wymiany i przewody paliwowe też. Ale napiszę spalanie przed usterką.
Auto ma swój wiek więc niema się co dziwić się. Czasami coś się zepsuje, ale to drobiazgi
Aparat zaplonowy, coś z przewodami paliwowymi, ale wiek robi swoje.

LPG - zużycie paliwa dla silnika 1.4 S 75KM 55kW [l/100km]

7,2