Ocena kierowcy - Opel Meriva I

m.zawadzki1@wp.pl, 17 lat temu
Silnik 1.4 TWINPORT ecoFLEX 90KM 66kW
Rok produkcji 2006
Opel Meriva I 1.4 TWINPORT ecoFLEX 90KM 66kW 2004-2010 - Oceń swoje auto
Karoseria : Chciałem mieć po prostu inny samochód ,a MERIVA jest raczej mniej widoczna na ulicach i wyróżnia się chociaż nie ma tej klasyki co tradycyjne wyobrażenie samochodu to znaczy przód,kabina,tył.Meriva jest trochę jajowata,jednobryłowa ale ten typ tak ma i jest fajnie.Nawiązując do następnego pytania odpowiadam,że nie wiem co będzie za powiedzmy 10 lat,pożyjemy zobaczymy.Chętnie nawiąże korespondencję z użytkownikiem Merivy 1,4 Enjoy
Trochę za drogi,można za te pieniądze kupić coś innego nawet z lepszym wyposażeniem np.Citroen Xsara Picasso w ostatniej promocji ale to już sprawa gustu i przekonań do innych marek.
Do spokojnej jazdy zupełnie wystarczy co ma swoje przełożenie na zużycie benzyny 8-8,5 miasto,ok.6 l.trasa jeżeli można mówić o trasach w Polsce.Jeździłem trochę po drogach we Włoszech,Austri,Niemczech i tam to są trasy.Wyjeżdża się na autostradę wrzuca 5 i jedzie się 100 km bez zmiany biegu. Silnik bardzo ładnie pracuje,trochę głośno na wyższych obrotach ale w końcu to nie jest melex.Moc czuć powyżej 4000 obrotów.
Normalnie,trzeba uważać i wciskać do końca sprzęgło
Trochę sztywny,ale ma to swoje zalety.Ładnie wchodzi w zakręty.Wspomaganie kierownicy b.dobre aż za dobre
Bardzo dobra w końcu jest to van/mini/a na te sławne słupki z przodu trzeba uważać i po prostu się przyzwyczaić
Wszystko pod ręką tam gdzie powinno być,szczególnie radio CD /oryginalne/nie trzeba zakładać okularów do obsługi przycisków i regulacji.Do otwierania okien trzeba cofać ręke na podłokietniku.
Mam wersję Enjoy bez klimy bo tak chciałem.Uważam że jest OK.
Trochę brak mi klasyki Octavii którą ostatnio jeździłem ale kiedy siadam za kierownicą mija mi to,żona też stwierdziła że kabina jest większa,jasna i lepsza widoczność.Autko wydaje się większe od środka niż z zewnątrz.Dopiero jak stanie się obok innego samochodu widać że nie jest takie małe.
Uważam że jak na samochód z tej półki jest b.dobre.
Auto ma ok.1300 kg.więc uważam że zużycie paliwa jest b.dobre.Do 6 l. w trasie.8-8,5 miasto.
Jak wyżej trochę za drogi.
Po 3700 km.żadnych problemów
Jak wyżej.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.4 TWINPORT ecoFLEX 90KM 66kW [l/100km]