Ocena kierowcy - Opel Meriva I

inferno66, 13 lat temu
Silnik 1.3 CDTI ecoFLEX 75KM 55kW
Rok produkcji 2005
Opel Meriva I 1.3 CDTI ecoFLEX 75KM 55kW 2006-2010 - Oceń swoje auto
Zawieszenie : Dobrze trzyma się na zakrętach, na wybojach dobrze minimalizuje uskok kół.
Ekonomia, ergonomia, nowoczesność , w dobrym stylu.
Pomimo niewielkiej pojemności silnik całkiem dynamiczny, idealny wybór do jazdy w mieście!!! Na trasie również daje radę. Podróżuje się komfortowo.
Do tej pory jeździłem Alfą 145, więc ciężko te samochody porównać. Na początku ciężko było się przyzwyczaić do wstecznego biegu( unieś i do przodu), ale to kwestia czasu. Skrzynia w miarę precyzyjna.
Tu wszystko w jak najlepszym porządku, jest wspomaganie, promień skrętu niewielki, tak jak powinno być.
Pomimo tych \"nieszczęsnych\" słupków widoczność jest bardziej niż zadowalająca. Duże szyby, elektrycznie ustawiane lusterka oraz regulacja fotela w wielu płaszczyznach dają duże możliwości. Słupki nie mają żadnego wpływu na pole widzenia.
Tu jest genialnie. Niewielkie spalanie w mieście, na trasie to już znikome. Poprostu nowoczesny ergonomiczny silnik.
Wentylacja i ogrzewanie są b. sprawne i wydajne. Proste w obsłudze. Faktem jest, że silnik dieslowski rozgrzewa się wolno, i troszkę na grzałeczkę poczekamy(zima).
Mnóstwo miejsca z przodu i z tyłu. Mam 190 cm i 110 kg a mieszczę się wszędzie bez problemu, dodatkowo system flex space, rewelacja.
Uszy nie bolą!!! Silnik chodzi tak jak każy diesel - tik-tik-tik;-). Żadnych zbędnych szumów
Tak, zdecydowanie Meriva jest ekonomicznym samochodem, po Alfie przy której często odwiedzałem stacje paliw i mechaników, mam smochód, który pozwala mi cieszyć się samą jazdą!!Z czystym sercem polecam
Meriva nie jest tania, jednak za te pieniądze otrzmujemy naprawdę solidny pojazd.Myślę, że warto.
Wętrze auta schludne, przemyślane, trochę schowków, podświetlone z przodu i ztyłu, schowek pod fotelem pasaąera, schowek na okulary od str. kierowcy, czytelny zegar
Jak narazie brak!!!Wymiana płynów, myjnia i to wszystko

On - zużycie paliwa dla silnika 1.3 CDTI ecoFLEX 75KM 55kW [l/100km]

6,1