Ocena kierowcy - Opel Meriva I

VoytasJr, 18 lat temu
Silnik 1.7 CDTI ECOTEC 100KM 74kW
Rok produkcji 2003
Opel Meriva I 1.7 CDTI ECOTEC 100KM 74kW 2002-2010 - Oceń swoje auto
Hmm..ciezko jest ocenic to auto..na pewno jest to dobry srodek lokomocji na codzien (tak wlasnie jest uzywany), jest pakowny by pomiescic bagaze na 2-wu tygodniowy wyjazd na wakacje dla 4 osob..fajne autko(mimo kilku minusow)..i ten wyglad:):)(posiadam pakiet stylizacujny irmscher..niestety nie na nasze drogi:/).
Silnik (oprocz glosnego dzialania..prawie jak traktor;)) jest super..przy 120 hm/h na piatce bez problemu przyspiesza, nie przenosi wibracji na kierownice..oby tak dalej;)
Skrzynia biegów..hmm..jest ok..ale czasami sa problemy z przelaczeniem ze wstecznego na "jedynke"..(trzeba 2xnacisnac sprzeglo)
Dobry..choc wedlug mnie troszeczke za mocne wspomaganie..no i te podskakiwanie samochodu podczas przejezdzania przez poprzeczne nierownosci:/
Noo tu jest kiepsko..niestety..czasami dochodzi do sytuacji,ze nie widac pieszego(zaslania go jeden z przednich slupkow) lub slupa(przy cofaniu..w moim przypadku skonczylo sie to lekkim otarciem blotnika:/)
Wszystko pod reka..i znow "ale"..mam 195 cm wzrostu,wiec..: jak siade wyprostowany to widze glownie podsufitke:/,podlokietnik jest zle umieszczony(ciezko operuje sie skrzynia biegow..choc po przejechaniu nim 37tys km przyzwyczailem sie do tej niewygody), za male przyciski od radia,zle rozmieszone przyciski od automatycznej klimatyzacji, trzeba sciagac zaglowki przy rozkladaniu tylnej kanapy
Hmm..przy jezdzie w dwie osoby..wszystko jest ok..ale jak jedzie 5 (np zima) no to jest katastrofa..wszystkie szyby paruja..pomaga jedynie ciagly nawiew na przednia szybe (wiaze sie to niestety z duzym hukiem)..wnetrze dlugo sie nagrzewa (diesel)
Duuuuzo miejsca.."trumna" na dach..i mozna w 4 osoby jechac na 2-wu tygodniowe wakacje;)
Hmm..na poczatku nie zwracalem uwagi na wyciszenie..do czasu,az moj kolega zwrocil mi uwage,ze ten silnik "chodzi" jak traktor:/..faktycznie jest baardzo glosny.., trzeszczy "budka suflera" z ekranem na desce..oraz roleta w bagazniku (slychac ja na kazdej nierownosci:/)
Spalanie..przejezdzam codziennie okolo 130 km..no nie ma co sie ludzic,ze dieselek to malo spali..spalanie oscyluje na poziomie 7 l/100
Noo autko troche za drogie..za swoj model zaplacilem 96 tys zl..auto jest praktycznie kompletnie wyposazone..ale oczekiwalem wiecej (jakosc materialow (widac na siedzeniach kazda plame)..i ta tandetna imitacja aluminium na desce rozdzielczej (przez przypadek wylal mi sie odswiezacz powietrza..na deske..i pod wplywem ciepla aluminiowa folia po prostu odkleila sie od deski Oo..to juz jest wg mnie lekkie przegiecie:/)
Do tej pory mnie nie zawiodl..choc mialem przykra niespodzianke jak wymienialem opony na zimowe..no serwis Opla po prostu przesadzil..do mojego nowego auta zalozyl 2 przekrzywione felgi(zastosowal ciezarki do usuniecia drgan..na szczescie felgi byly na tylnej osi)..po prostu wstyd..
Auto ma za malo "przejechane", ale jak do tej pory nic sie nie dzieje

On - zużycie paliwa dla silnika 1.7 CDTI ECOTEC 100KM 74kW [l/100km]

6,8