Lista ocen Opel Meriva I 1.7 DTI ECOTEC 75KM 55kW 2002-2005 (11) - Łatwość utrzymania (pod względem kosztów)

Na liście zabraknie 6 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~adamr91
Minivan 1.7 DTI ECOTEC 75KM 55kW
Części jak to w ople-bardzo tanie. Dużo zamienników na rynku, w dodatku meriva to praktycznie Corsa, więc jest naprawdę dużo części, również na rynku wtórnym i oczywiście są tanie, a to w dzisiejszych czasach jest najważniejsze. Zużycie paliwa jest rewelacyjne, w mieście czy też na trasie, Mery będzie zawsze miała małe spalanie. Ceny przeglądów/napraw nie są wygórowane, jak to w przypadku aut niemieckich :)
~Wiesław
Minivan 1.7 DTI ECOTEC 75KM 55kW
to mój pierwszy diesel i kupiłem tego diesla a nie 1,7 cdti z tego powodu ze nie ma koła dwumasowego tylko jest zwykłe koło pasowe,nie ma pompowtryskiwaczy tylko jest na zwykłej pompie czyli jest bez większych kosztów i można lać zwykłą rope.mam auto od 6 miesięcy i bez problemów.Przebieg pewny bo mam wszystkie wydruki z przeglądów auto z belgii.polecam
~MaRCin
Minivan 1.7 DTI ECOTEC 75KM 55kW
Za wyjątkiem dość wysokiej ceny rozrządu koszty dobrej jakości zamienników tj. filtry, klocki, tarcze są na akceptowalnym poziomie. Zużycie paliwa w cyklu mieszanym ok. 5,6 litra na 100 km
~askone
Minivan 1.7 DTI ECOTEC 75KM 55kW
Od strony finansowej utrzymanie auta nie wydaje się być jakimś większym problemem. No może gdyby nie te często przepalające się żarówki H7 i wielki problem z ich wymianą to byłoby całkiem dobrze...
~Przecinek
Minivan 1.7 DTI ECOTEC 75KM 55kW
Zużynie paliwa przyjemne, żadko kiedy powyżej 6 l, czasami w okolicach 5 l. Naprawy nie wiem bo sie nie psuje (jak dotąd w ciągu 6 miesięcy przejechałem 12000 km i tylko leję paliwo i płym do spryskiwaczy)
~jacek3miasto
Minivan 1.7 DTI ECOTEC 75KM 55kW
Niskie zużycie paliwa, zwiększa się oczywiście przy działającej klimie. Od czasu zakupu we wrześniu 2009 roku zrobiłem już około 20 tysięcy km.
~Mariusz
Minivan 1.7 DTI ECOTEC 75KM 55kW
Koszty napraw nawet w ASO niskie - ale faktem jest że raz tylko miałem większą awarię instalacji elektrycznej.
~Marcello
Minivan 1.7 DTI ECOTEC 75KM 55kW
dla mnie doskonal, bo autko służbowe, hihihi ;-) ale poważnie - silnik CDTI jest naprawdę oszczędny
~kkamelot
Minivan 1.7 DTI ECOTEC 75KM 55kW
Nic się nie psuje, mało pali. Rozrząd, hamulce filtry - taniocha
~KasSł
Minivan 1.7 DTI ECOTEC 75KM 55kW
Silnik DTI chyba bezawaryjny bo przez 2 lata wymiana filtr oleju, olej, płyny.