Lista ocen Opel Meriva II Mikrovan Facelifting (36) - Silnik

Na liście zabraknie 4 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Jakub
Mikrovan Facelifting 1.4 Twinport ECOTEC 100KM 74kW
Moc niewielka, ale wiedziałem na co się piszę. Trochę pali - 8l w cyklu miejskim, ale była zima, więc i charakterystyka nieco inna. W mieście spokojnie utrzymuje się w ruchu i nie odstaje od reszty. Na autostradzie musisz się rozpędzić i trzymać raczej prawej strony. Do 140 da radę wytrzymać, ale doznania dźwiękowe przybliżają nas do solidnego odkurzania z przepełnionym workiem. Wyprzedzanie wymaga przemyślenia - to nie porsche. Auto poleci...
~Meriviak
Mikrovan Facelifting 1.4 LPG Turbo 120KM 88kW
Po zakupie założyłem chipa, ze 120 wskoczyło na 150 km, moment obrotowy z 190 na 210Nm (wykonywalna go profesjonalna firma świadcząca takie usługi a nie uniwersalny chip z allegro). Dla mnie dynamika jest odpowiednia, po chipowaniu silnik bardzo elastyczny, zbiera się od 1,5 tyś obr i płynnie przyspiesza. Oczywiście jak trzeba przyłożyć to do 5,5 tyś ciągnie jak szalony. Nie da się go jednak porównać z silnikami diesla, choć i jeden i drugi...
~meriva2017
Mikrovan Facelifting 1.4 Turbo ECOTEC 140KM 103kW
Silnik nie jest zbyt dynamiczny choć to wersja 1.4 Turbo 140 km. W porównaniu do np 1.4 TSI 150 km w Skodzie Octavi nie czuć tej mocy. Ale można w miarę sprawnie się poruszać. Prędkość rzędu 190-200 km/h jest możliwa ale hałas i niestabilność auta jest już nie do niesienia. spalanie dość spore,szczególnie w warunkach miejskich. Aby utrzymać dynamikę przy przyspieszaniu trzeba utrzymywć obroty powyżej 3000/min
~Zadowolony z zakupu
Mikrovan Facelifting 1.4 Twinport ECOTEC 100KM 74kW
Jak na wersję podstawową nie jest źle, pali mniej poprzedni samochód (scenic przy dynamicznej jeździe miejskiej 9,5 litra) meriva 7,5 l/100. Wyprzedzanie tirów wiąże się z użyciem 3 biegu, 4 i 5 typowe nadbiegi. Ostatnio trochę jeździłem fabią 1.2 tsi 105 km i Golfem V TSI i uważam że meriva jest dużo cichsza i lepiej sobie radzi w mieście przy jeździe na niskich obrotach. Samochód rusza z pierwszego biegu poniżej 1000 obrotów.
~_botanik
Mikrovan Facelifting 1.4 Twinport ECOTEC 100KM 74kW
Choć działa dobrze to zdecydowanie wytwarza zbyt mało mocy jak na tej wielkości auto - wyprzedzanie wymaga redukcji o bieg lub nawet dwa, chyba że mamy na wykonanie tego manewru na prawdę dużo czasu :-) Z usterek to musiałem wymienić listwę zasilającą po 120 tys. km (teoretycznie powinna wytrzymać 250 tys. km)
~Matrix
Mikrovan Facelifting 1.4 Turbo ECOTEC 120KM 88kW
Tak jak pisałem w pierwszej opinii: silnik bardzo fajny, dynamiczny i co bardzo ważne elastyczny. Maksymalny moment obrotowy jest w graniach 1.7 - 4.0 tys. obrotów. Nie trzeba zatem "machać" dźwignią zmiany biegów 10 razy na minut podczas jazdy po mieście. Sposób prowadzenia przypomina nieco samochód z silnikiem diesla.
~Adam.
Mikrovan Facelifting 1.4 LPG Turbo 120KM 88kW
Nieco za mała moc jak na tą masę lub za duża masa auta jak na tę moc. Niedobór odczuwalny tylko przy ruszaniu. Potem w trakcie jazdy nie ma żadnego problemu. Dobre wyciszenie, choć przy ruszaniu można usłyszeć buczenie spod maski. Ekonomia średnia. Średnie spalanie u mnie to 9l LPG/100km
~Adam
Mikrovan Facelifting 1.4 Twinport ECOTEC 100KM 74kW
Silnik niby ma 100km ale nie do końca można to odczuć. Jest mało elastyczny i trzeba często sięgać do drążka biegów. Nie ma szans na bezpieczne wyprzedzanie bez redukcji biegu. Ale za to jazda na 5 biegu z szybkością 140km/h nie wywołuje uczucia przesilania silnika i jego głośnej pracy
~Dan
Mikrovan Facelifting 1.4 LPG Turbo 120KM 88kW
Co do silnika to jest ciut za słaby jak na taką masę samochodu ale mimo to daje radę. Jadąc na wczasy do Bułgarii (przez górzystą Rumunię) i przyznam że samochodzik radził sobie całkiem przyzwoicie z 4 pasażerów i bagażami.

Usterki Opel Meriva II

Opel Meriva II – wystepowanie usterek w zależności od przebiegu

~Krzak72
Mikrovan Facelifting 1.4 Turbo ECOTEC 120KM 88kW
1.4 turbo i 120KM daje radę. Podczas jazdy próbnej wycisnąłem z tego silnika prawie 200 km/h. Dzięki turbo "ciągnie" już od 2000 obr/min. Pod względem kultury pracy ok, choć brakuje mu np. do Hondy Civic.
Opel Meriva II Mikrovan Facelifting