Lista ocen Opel Meriva II Mikrovan (27) - Skrzynia biegów

Na liście zabraknie 20 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Pt
Mikrovan 1.4 Turbo ECOTEC 120KM 88kW
Jest dobrze, ale trochę jestem rozczarowany, bo zdarza się, że biegi wchodzą ze "zgrzytliwym" oporem. Może z czasem się to ułoży. No i jeszcze jedno - mam skrzynię piątkę, zestopniowaną dość długo, i o ile na wyższych biegach może się to podobać (cisza, niższe spalanie, bdb dynamika na 3 w szerokim zakresie prędkości), to na jedynce, a szczególnie dwójce po prostu denerwuje - osobiście bardziej ceniłbym możliwość naprawdę wolnej...
~Vincent
Mikrovan 1.4 Twinport ECOTEC 100KM 74kW
5 biegów niby wystarcza ale zdecydowanie lepiej byłoby na trasie mieć i ten szósty. Jak na skromne osiągi samochód dość wcześnie za pomocą kontrolki shift sugeruje zmianę na bieg wyższy. Zresztą to że ciągniemy auto na wyższe obroty i tak znacząco nie poprawia sytuacji z przyśpieszaniem.
~CeeJay87
Mikrovan 1.4 Twinport ECOTEC 100KM 74kW
Skrzynia jest 5-biegowa, ogólnie nie mam z nią problemow, jest dość precyzyjna, choć zdarza się, że haczy przy próbie wrzucenia pierwszego biegu.
~gmichalk
Mikrovan 1.7 CDTI ECOTEC 100KM 74kW
Automat wygodny w mieście ale wolny. Mógłby by bardziej zrywny. Na trasie bez różnicy. Trzeba nauczyć się takim jeździć. Do DSG daleko mu.
~Meriviarz
Mikrovan 1.4 Turbo ECOTEC 120KM 88kW
Przez pierwsze 10000 km trzeci i piąty bieg wchodził troszkę trudniej (ciężej), ale po przejechaniu tych kilometrów wszystko było w pożądku.
~Michał
Mikrovan 1.4 Turbo ECOTEC 140KM 103kW
Wg mnie najslabsze ogniowo napędu tego auta. Trzeba się z nią delikatnie obchodzić. Do spokojniej jazdy bardzo ok i bezproblemowa.
~P3x
Mikrovan 1.4 Turbo ECOTEC 120KM 88kW
Początkowo bez najmniejszych problemów. Z czasem zauważyłem sporadyczne, ale jednak - problemy / trudności z przełączeniem biegu.
~Marek
Mikrovan 1.3 CDTI ECOTEC 75KM 55kW
Fajnie, lekko wchodzą biegi. Może 6 bieg by się przydał, ale naprawa 5 biegowej skrzyni podobno o niebo tańsza.
~rossi
Mikrovan 1.4 Twinport ECOTEC 100KM 74kW
Bez uwag.Z poczatku przy wlaczaniu wstecznego na zimnym zdarzalo sie zgrzytniecie ale pozniej wszystko bylo OK.
Dziennik kosztów dla Opel Meriva II Mikrovan
6,3
7,8
9,2
~-Pio
Mikrovan 1.4 Twinport ECOTEC 100KM 74kW
Skrzynia działa bez większych zastrzeżeń. Zdarza się że podczas wbijania wstecznego potrafi zgrzytnąć. przydałby się też 6-ty bieg.
Opel Meriva II Mikrovan