Ocena kierowcy - Opel Omega A Sedan

Tomashek, 20 lat temu
Rok produkcji 1991
Opel Omega A Sedan 2.0 100KM 74kW 1990-1994 - Oceń swoje auto
Autko naprawdę godne polecenia , trzeba uważać tylko na egzemplarze powypadkowe. To moja 3-cia omega i z czystym sumieniem mogę polecić ją najlepszemu koledze. Tą ostatnią zrobiłem 40 tys.km. na gazie i poza normalnymi materiałami eksploatacyjnymi (filtry , paski , oleje) nie dzieje się nic. Autka nie oszczędzam i nie zamierzam też oszczędzać na wymianie części , to się zwraca bardzo szybko.
Oryginalny przebieg 200 tys. (40tys. zrobione w pół roku przeze mnie) i chodzi super.
absolutnie żadnych usterek, usunąłem tylko obciążnik łapy sprzęgła.
po 40 tys. wymieniłem 2 końcówki drążków kierowniczych i łącznik stabilizatora(oczywiście zrobiłem tez zbieżność), raz klocki hamulcowe przód i tył, od razu po kupnie amortyzatory z tyłu, trochę słabe sprężyny z tyłu.
z przodu jest super, z tyłu mam przyciemnieone szyby ale to wszystko kwestia przyzwyczajenia
wszystko na swoim miejscu , denerwuje tylko czasem umiejscowienie włączników elektrycznych szyb
trochę problemów w zimie w precyzyjnym ustawieniem nawiewu na szyby i nogi jednoczeście , ale już mam to wszystko opanowane , cieplusieńko , mam podgrzewane przednie fotele,klimatyzację będę testował w lecie
przestrzeni jest dużo , chociaż komus kto nie miałe okazji jeżdzić omegą może przeszkadzać dziwna pozycja siedzenia (pół leżąca) na przednich fotelach
lubię ten ochrypły odgłos pracy , słychać wydech , powyżej 150km/h jest bosko ;), do tej prędkości słychać silnik, zalożyłem wygłuszenie pod maskę , ale nic to nie pomogło , co ciekawe w poprzedniej mojej omedze (2.3.diesel) pomogło zamontowanie płyty pod silnikiem, bardzo ważny jest tłumik szmerów wychodzący od filtra powietrza do zderzaka przedniego , bez niego jest naprawdę głośno , trochę przeszkadza stukanie tylnej klapy
ceny części normalne , żeby nie powiedzieć tanie ;),wyjątek stanowiły amortyzatory tylne z regulacją wysokości , kosztowały coś ponad 1000pln za 2 sztuki , zdecydowałem się więc na zwykłe gazowo olejowe za 340pln, na poziomie aut zachodnich , spalanie rzędu do 14 litrów gazu przy mojej jeździe (trasa i miasto ostro) bez oszczędzania ,natomiast kiedy żona wyjeżdża na studia spala jej równiutko 10l gazu na 100km.
Za 12 tys.pln. dostałem : ABS, wspomaganie kierownicy,elektryczne szyby x4,lusterka,światła i szyberdach, klimatyzacja,podgrzewane fotele , lusterka i dysze spryskiwaczy,alarm , centralny zamek,piękne alufelgi , przestrzeń i wygodę . Sami oceńcie czy to jest malo ??
brak usterek
brak usterek