Ocena kierowcy - Opel Omega A Sedan

omegas, 15 lat temu
Silnik 2.0 i 115KM 85kW
Rok produkcji 1992
Opel Omega A Sedan 2.0 i 115KM 85kW 1986-1994 - Oceń swoje auto
Wersja CD w tej wersji posiadam autko wiec jest wszystko dostepne w tym modelu oprocz klimy i skory jak na tamte lata super
Silnik zwykla typowa 2 litrowka 8 zaworowa silniczek super pracuje, duze przebiegi to dla niego nic. zrobione mam prawie 330 tys i silnik bez remontu z czego na gazie 200 tys. Jedynie przy 300 tys uszczelka pod glowica jak dla mnie SUPER..........200km/h i 12,5 sek do 100 km/h potwierdzone mimo uplywu lat wiec trzyma dane katalogowe Moc wystarczy do normalnej jazdy moze nie jest to jakas wyscigowka ale cos za cos ( przesiadlem sie z 525 e34) wiec tu mocy sporo mniej ale daje rade
Skrzynia pracuje dobrze pomimo takiego przebiegu, czasem przychaczy 1 czy 2 jak jest nierozgrzana ale w oplach to norma. pozniej wszystko spoko biegi wchodza dobrze
W trasie idealny plynie sie prawie jak jakas lajba kto lubi taki styl to bedzie zadowolony, jednak ci ktorzy chca jezdzic szybko w zakretach beda zniesmaczeni nie bardzo polecam no chyba ze wersje 3 litrowe omeg Porownukac jednalk do bmw jest duza przepasc na korzysc beemki tam zawieszenie to bajka oczywiscie w dobrych autach a nie zajezdzonych pazdziezach
Jak na takie auto to dla mnie dobra, mam ciemne szyby i spokojnie daje sobie rade. choc ci ktorzy przesiada sie z malych autek musza sie przyzyczaic wkoncu to sedan
wszystko na swoim miejscu, intuicyjne, vw z tych lat to kanciaki w porownaniu do omeszki z tych lat
Dmucha i cieplem i zimnem zawsze jak chcemy w zime troszke dlugo odparowuje u mnie
tu jest najwyzsza klasa nigdy nikt nie narzeka na brak miejsca 4 osoby jada komfortowo kazdy ma fuuulll miejsca w e34 mozna tylko tego pozazdroscic beemka jest w srodku sporo mniejsza
spoko na trasie nawet przy 140 mozna rozmawiac normalnym tonem glosu, powyzej 170 troszke zaczyna sie robic glosniej
trasa srednio 11 gazu (100-140) predkosci miasto 13-14 gazu
warty nieduzej ceny, teraz mozna kupic zadbana w cenie malej jak na taka limuzynke
wsiadasz jedziesz i zawsze dojezdzzsasz do celu bez niespodzianek nie raz holowalem nowsze auta bo sie popsuly a oma dzielnie smiga

LPG - zużycie paliwa dla silnika 2.0 i 115KM 85kW [l/100km]

12,5